JESTE LI SVJESNI? SVJEDOČILI STE ČUDU U ARENI! Dogodilo se nešto još ljepše od pobjede nad Norveškom | Dnevno.hr
Foto HINA/ Daniel KASAP/ dk

U sportu je najljepše vjerovati u čuda. Ali, ima i nešto ljepše. Doživljavati čuda u režiji momčadi za koju navijaš. Da, Hrvatska je u raskošnom izdanju, u zajedništvu s publikom, u jednom dahu, slomila jednu izvanrednu momčad, što je nesumnjivo norveška nacionalna rukometna vrsta. Naši su rukometaši tako produžili nadu za još jedno čudo, ono protiv Francuske. O Stevanoviću ćemo na kraju. Zaslužio je poseban osvrt.

Ruku na srce, baš je impresivno izgledao sam početak utakmice, kada je Hrvatska u bjesomučnom naletu povela s 3-0. No, nešto drugo je pritom razgalilo navijačka srca, vratar Stevanović branio je sjajno i praktički je on najzaslužniji za takav početak Červrove vrste.

K tome, Stevanovića je dugo držalo dobro raspoloženje, sjajno je pokrivao norveške pokušaje, pa je bilo i hrvatskih ubojitih protunapada, no nakon petnaestak minuta unatoč odličnoj hrvatskoj partiji bilo je tek 8-6 za nas. Norvežani se nisu tako lako dali…. Samo su dokazali kako su dobr momčad.

Uistinu, kolikogod Hrvatska dobro odigrala prvi dio, kolikogod sjajio Stevanović – nije se kapitaliziralo učinjeno na terenu. Ili jest, s dva gola plusa otišlo se na odmor (16-14).

Onaj tko je pomislio da bi se do pobjednika ove utakmice moglo doći bez drame razuvjeren je bio u nastavku, Norvežani su stalno disali za vrat Hrvatima, lomio se rezultt dugo – gol za gol – gdje je Hrvatska ljubomorno čuvala svoju malu prednost.

Ma, i povećala bi je, jer ovo je bila večer vratara Stevanovića, on je bio posebno raspoložen za norveške „zicere„. Ipak, u 44. minuti Hrvatska dostiže 24-20. U trenucima kad je Hrvatska čuvala veću prednost najviše pogodaka se zbijalo ”s crte”. To je bilo nešto novo u našem nastupu.

Najbolji trenutak utakmice, pravi delirij bio je trenutak kada je Hrvatska zabila gol s dva igrača manje. Za 29-24! I svatko tko je pomislio da će Norvežani sada konačno pasti bio je naivan, ili nije poznavao osnove sporta. Sjajni Norvežani nisu ni tada postali malodušni. No, Hrvatska je ipak bolje izgledala nego u prethodnim utamicama, čvršće, pouzdanije. I?

Imala je bravuroznog Stevanovića. On je sada u norveškim prostranstvima najomraženiji tip! Što ti je život, a kod nas je tako omiljen, svaka bi ga majka za zeta!

Nek se ljudi vesele, bilo je baš lijepo u Areni!