Jakov Fak 11. u dohvatnoj utrci Svjetskog kupa

Autor: dnevno.hr

Mrkopljanin je za pobjednikom zakasnio 53,8 sekundi, a u trećoj seriji promašio je i dva hica, ali ovim uspjehom popravio je svoj rejting i sada se nalazi na 36. mjestu u ukupnom poretku.

Brončani olimpijski biatlonac Jakov Fak osvojio je sjajno 11. mjesto u dohvatnoj utrci Svjetskog kup na 12,5 kilometara u norveškom Holmenkollenu. Nakon odlične vožnje i osvojenog 11. mjesta u sprintu na deset kilometara u četvrtak, Mrkopljanin je potvrdio sjajnu formu i danas, te pritom osvojio novih 30 bodova u Svjetskom kupu.

Nakon pobjede u sprintu, do novog slavlja je došao Francuz Martin Fourcade s vremenom 33:46,09, a devet sekundi kasnije ciljem je prošao Nijemac Simon Schemmp.

Fak je za pobjednikom zakasnio 53,8 sekundi, a u trećoj seriji promašio je i dva hica, ali ovim uspjehom popravio je svoj rejting i sada se nalazi na 36. mjestu u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Vodeći biatlonac ove sezone je Norvežanin Emil Hegle Svendsen, koji je utrku završio nsa četvrtom mjestu.

Autor:dnevno.hr