HRVATSKOJ OPET ZVIŽDALI, A VELIKI IGRAČ ‘POLUDIO’ ZBOG IGRE: ‘Ovo je rasprodaja ugleda, nemam riječi’!

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Hrvatska je u borbi za što bolju poziciju na Svjetskom prvenstvu rukometaša ostala u igri za deveto mjesto na kraju SP-a, što je ispala jedina realna opcija za Kauboje nakon prvog poluvremena protiv Bahreina na završetku drugog kruga u Malmoeu. Posljednji nastup u Švedskoj donio je slabo prvo poluvrijeme, a u svojoj reakciji u studiju RTL-a, to je najžešće komentirao Goran Šprem, nekadašnji veliki hrvatski reprezentativni adut na lijevom krilu.

Šprem je teško mogao objasniti ono što je vidio u prvom dijelu, okončanom sa 17:16 u korist Kauboja. Time je već postalo jasno da neće biti jako velike razlike koja bi donijela nadu u četvrtfinale, makar jako tanku, u situaciji u kojoj bi trebao i danski poraz od Egipta u posljednjoj utakmici večeri, i to što uvjerljiviji.

Unatoč tome što je nada u ulazak u četvrtfinale bila jako tanka, teško je bilo objasniti zbog čega je Hrvatska u prvom poluvremenu bila tako slaba.

“Protiv Bahreina smo dobili 16 golova za poluvrijeme, a takav pristup smo imali i protiv Egipta. Nije valjalo. Uzalud remi s Dancima, uzalud 20 obrana koje su vratari imali protiv Belgije. Ovo nije dobro, s takvim pristupom ne možemo dalje. Kvaliteta je kontinuitet, a ne bljesak. Mi ne igramo niti približno na nivou na kojem je Hrvatska igrala nekad”, rekao je Šprem.

“Nakon prošlog SP-a sam rekao da sam razočaran, a ovo je samo kontinuitet toga. Ovo je rasprodaja ugleda, nemam riječi, vodimo protiv Bahreina sa samo jedan razlike”, bio je dojam bivšeg hrvatskog reprezentativnog lijevog krila na poluvremenu.

Na terenu nije bilo dobro u prvih 30 minuta, a bilo je ružnih scena i prije utakmice. Veliki dio navijača koji su uoči susreta bili na tribinama, najvjerojatnije Danaca, zviždalo je hrvatskim reprezentativcima. Dancima je ‘na piku’ i dalje najviše bio Domagoj Duvnjak, zbog situacije s Mathiasom Gidselom koji je nesportskom reakcijom odbio Duvnjakovu ruku nakon što je kapetan Kauboja napravio oštri prekršaj nad njim tijekom utakmice Hrvatske i Danske.

Opet se čulo svaki put kad je Duvnjak bio kod lopte, a nakon što se na to naslonio i slabi hrvatski dojam tijekom prvog poluvremena, u nastavku su se stvari ipak otvorile.

Autor:Dnevno.hr/I.K.