Hrvatska slavila protiv Kameruna: Nije bilo previše problema, a sada ih čeka ključna utakmica

Autor: Dnevno.hr/ I.L

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija očekivano je bila bolja od Kameruna. Konačan rezultat u Švedskoj bio je 24:15 i tako su “Kraljice šoka” upisale treću pobjedu na turniru.

Hrvatice su sjajno krenule u utkamicu u kojoj su bile velike favoriktinje i do poluvremena izgradile prednost od čak 12 pogoodaka. Na kraju prvog dijela rezultat je bio 18:6.

U nastavku nije bilo tako bajno. U drugom djelu Kamerun je digao ritam, ali nisu imale dovoljno kvalitete da iskoriste period od čak 12 minuta bez gola naše ekipe.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Hrvatski rukometni savez (@hrs_insta)

Mađarska u ponedjeljak

Hrvatska je bila korektna. Bilo je jako važno istrčati utakmicu da se netko ne ozlijedi uoči susreta odluke s Mađaricama u ponedjeljak, jer u ovakvim susretima upravo se takve stvari događaju pod normalno. No, mi smo to dobro odradili. Obrvan je na tribini uz Kapitanović ovaj put ostavio Šimaru Pavlović.

Bio je to svojevrstan trening snalaženja igračicama koje manje igraju da bi u zahtjevnijim utakmicama mogle biti konkretnije. Koliko je uspjelo, vidjet će se kada dođe vrijeme. Gledajući samo drugi dio, Kamerun je imao plus i borili smo se vratiti na razinu iz prvog dijela. A deset minuta ni s jedne strane nije bilo gola! Šest golova zabili smo u drugom dijelu, pet iz igre! To je jako, jako loše.

U ponedjeljak za prolaz dalje igramo protiv Mađarske u 18 sati.

Dinamo teškom mukom srušio Rudeš: Važna tri boda prije velikog derbija s Hajdukom

Hrvatska- Kamerun 24:15

60- Kraj susreta, pobjeda, a sada fokus na Mađarsku.

52- Jako malo golova u drugom djelu. Vidi se da utakmica nema prevelikog značaja.

45- Timout je urodio plodom i sada Hrvatska ponovno igra lepršavo.

40- Timout Obrvana Kamerun je došao na 8 razlike.

37- Evo Kameruna na minus 10. Bolji su u napadu u drugom djelu, naše cure kao da je ideje nestalo.

31- Evo nas u nastavku.

30- Kraj prvog djela, očekivana dominacija.

24- Utakmica je već sada gotovo možemo reći. Samo tri gola Kamerunki. Lucija Bešen je na čak 9 obrana.

17- Nema Kamerun nikakve šanse. 10 razlike za naše cure i može Obrvan krenuti odmarati igračice za Mađarsku.

7- Loš ulazak Hrvatske, ali sada su se cure smirile i povele 4:1.

1- Počela je utakmica. Sretno Hrvatska!

Nakon velike pobjede protiv Crne Gore Hrvatska danas igra susret s Kamerunom. Za razliku od prošlog susreta u ovaj naše djevojke ulaze kao veliki favorit.

Ivica Obrvan je rekao: “Još jedna afrička ekipa s bitnom razlikom u odnosu na Senegal, koji je fizički teži, s više kila. Tranzicijski su potpuno drugačije od Senegala, stalno trče prema naprijed. Naravno da iz toga griješe, to iziskuje veliku potrošnju energije.”

Hrvatska je na otvaranju prvenstva odigrala 22:22 protiv Senegala i time si zakomplicirala situaciju. Pobjeda protiv Crne Gore nas je vratila u život, ali ne smije se dogoditi propust kao u prvom kolu.

Susret s Mađarskom

Obrvan zatim dodaje: “Meni je želja, uz poštovanje Kameruna i bez podcjenjivanja, ako bude moguće da rasporedimo snage, zabilježimo sigurnu pobjedu i da odmorimo neke od ključnih igračica koje su se dosad dosta potrošile, prije svega Valentinu Blažević i Ćamilu Mičijević, a da rezultat ne trpi, te da što manje energije potrošimo i spremni dočekamo utakmicu protiv Mađarske u ponedjeljak.”

Osim dvoboja Hrvatska – Kamerun, u subotu su u Goeteborgu na rasporedu još dvije utakmice: od 15.30 sati Senegal – Crna Gora te od 20.30 sati Mađarska – Švedska. Za hrvatske rukometašice bi najbolji ishod bile pobjede Senegala i Švedske, što bi izabranicama Ivice Obrvana ostavilo mogućnost da i bodom osvojenim u srazu s Mađaricama, koji je na rasporedu u ponedjeljak, izbore plasman u četvrtfinale.

Utakmica Hrvatske i Kameruna počinje u 18 sati, a prijenos je na TV kanalu RTL Kockica i platformi Voyo te tekstualni prijenos na našem portalu.

Dinamo napada sa svih strana: Opak, čvrsti blok Rudeša još nije ‘probijen’

Autor:Dnevno.hr/ I.L