HRVATSKA DEMOLIRALA SRBIJU I PLASIRALA SE NA EURO! Na krilima fantastične publike Kauboji deklasirali rivale

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom protiv Srbije u utakmici 4. kola kvalifikacija za EURO 2020. godine izborila je nastup na Euru. Hrvatska je razbila Srbiju s 27:23.

60′ – Utakmica je gotova. Hrvatska je na kraju slavila protiv Srbije s 27:23.

59′ – Mamić je isključen, Hrvatska do kraja igra s igračem manje, ali nema veze ionako je rezultat 27:22.

58′ – Zelenović je zabio s druge strane.

57′ – Mamić zabija za 27:21…

57′ – Vranković uzvraća s druge strane.

56′ – Ilić zabija za Srbiju.

55′ – Rezultat je 25:19 i do kraja je još malo, a šanse za Srbiju gotovo više da i nema.

54′ – Ivić sada skida sedam metara! U nastavku akcije Vranković iznuđuje sedam metara. Mandić je precizan.

52′ – Karačić zabija jako lijep gol za visokih plus šest.

49′ – Bećiri zabija uz podosta muke.

43′ – Vorkapić smanjuje prednost.

40′ – Karačić zabija za pet golova prednosti.

37′ – Lijepa akcija Srbije, odigrali su cepelin i stigli na minus tri, ali potom se Hrvatska vraća na plus četiri.

35′ – Ilić pogađa s krila.

35′ – Ilić je zabio nakon jedne izgubljene lopte, a onda je Musa iznudio sedam metara i Štrlek je zabio.

31′ – Počinje drugo poluvrijeme. Prvi napad za Hrvatsku u nastavku, ali lopta je izgubljena i Srbi to kažnjavaju.

POLUVRIJEME: Hrvatska vodi 17:11. Posljednji gol naših u prvom dijelu zabio je Šipić. Možemo biti jako zadovoljni i igorm i rezultatom naših rukometaša

30′ Pešić je iskoristio odbijanac nakon Ivićeve obrane. Posljednja minuta prvog dijela – 16:11.

29′ Hrvatska je opet kompletna. Ipak, Mandić promašuje s krila. Rezultat je 16:10.

27′ Ne prolazi prva srpska akcija s igračem više. Ivić brani, a Hrvatska je opet bez vratara u napadu. nije prošla lopta Duvnjaka na crtu prema Šipiću. Uzeli smo brzo loptu i Štrlek zabija za 16:9. Krasna akcija!

26′ David Mandić je isključen. U Beogradu je, podsjetimo, već u prvom dijelu utakmice imao dva isključenja.

25′ Sedmerac za Hrvatsku. Mandić ga je izborio, a iz njega zabio Štrlek. Nije ga zaustavio ni drugi srpski vratar Milosavljev.

24′ Hrvatska sada u igri bez vratara, odmah smo stvorili višak na krilu za Božića-Pavletića! Njegov treći pogodak, 14:9 je.

23′ Dogodila se nova tehnička pogreška naših rukometaša. Ušli smo u teške minute, Srbi imaju priliku prepoloviti prednost. Nema prolaska pored Filipa Ivića koji je upisao prvu obranu danas.

22′ Povratak, barem blagi, naših suparnika. Cupara brani udarac Duvnjaka, a Pušica je strijelac za 13:9. Lino Červar zvao je minutu odmora.

21′ Zabija Crnoglavac, rezultat je 13:8. Bilo je zaista neobranjivo.

20′ Opet se igra gol za gol. Josip Božić-Pavletić je strijelac za 12:7, iza nas je prva trećina utakmice. Isti igrač u još jednoj kontri povisuje na šest golova prednosti.

18′ Mandić zabija s lijevog krila, opet smo na pet zgoditaka viška.

17′ Sretenović je vrlo lukavo zavukao za 10:6, a onda je Stepančić ostao prizemljen nakon vrlo agresivnog starta srpske obrane. Duvnjak je već vani nakon lakše ozljede, sada će i Stepančić kratko na klupu. Vranković je u igri.

16′ Cupara je obranio jedan pokušaj Stepančića, ali su se onda gosti spetljali i predali loptu Kaubojima. Mamić to koristi – rezultat je 10:5 za Hrvatsku.

14′ Nije bilo priključka Srbije, Duvnjak je pogodio za 9:5. Ipak, dogodila mu se lakša ozljeda pa je morao izaći s terena. Prešli smo u obranu 5-1 s Mandićem naprijed. Zelenović gađa gredu, imamo novi napad.

13′ Opet je sam ostao Pešić, igrač španjolskog Ademar Leona. Cupara je nakon toga gola obranio jedan Štrlekov pokušaj pa se gosti mogu vratiti na pristojan zaostatak.

12′ Srbi su prošli na crtu pa nam je zabio Živan Pešić koji je u Beogradu napravio puno problema hrvatskoj obrani. Međutim, brzo je to vraćeno na “plus četiri” golom Stepančića.

10′ Tko drugi nego Štrlek! Peti njegov gol, ovoga puta u praznu mrežu ugurao je loptu za 7:3.

9′ Ovo je, kako se čini, večer Manuela Štrleka. Sada je na 4/4 u smislu realizacije. A onda i Duvnjak za 6:3! Ovo je Hrvatska kakvu volimo i želimo gledati. Srbija će imati dvije minute igrača manje, Marsenić je isključen.

8′ Nakon više od pet minuta bez pogotka Srbije, Pušica zabija za 4:3. Drugi je to pogodak za rukometaša njemačkog Mindena.

7′ Vorkapić je šutirao, obranio je Šego. Novi sedmerac za Kauboje izborio je Musa. Još jednom Štrlek za 4:2. Prvu minutu odmora zvao je srpski izbornik Nenad Peruničić.

6′ Još jednom Štrlek! Prvo hrvatsko vodstvo (3:2) nakon sjajno izvedene kontre. Počeo je braniti Šego na njegovoj razini, a podigla se i razina agresivnosti našee obrane.

5′ Prvi sedmerac za Hrvatsku. Izborio ga je Manuel Štrlek, ali i zabio za 2:2. iz rukometne najstrože kazne.

4′ Mamić je prošao do kraja i nakon 3.25 minuta igre zabio prvi zgoditak u srpsku mrežu.

3′ Ilić zabija za 0:2. Trebamo prvi gol, naši su prvi napad začinili teškom tehničkom greškom.

1′ Srbija je povela s 1:0, naši rukometaši nisu dobro izveli prvi napad. Zabio je Pušica.

20:30 Utakmica je počela! Sretno, Kauboji!

20:25 Idu himne, a onda i utakmica. Kaubojima jasno, želimo svu sreću u utakmici nakon koje mogu osigurati plasman na europsku smotru u siječnju sljedeće godine.

20:15 “Dvije su promjene kod nas. Gadža i Vekić ne igraju, ulaze Jaganjac i Sršen. Sada će se krenuti s obranom 6-0. Umjesto Mandića igrat će Štrlek na poziciji lijevog krila. 6-0 zato što smo vidjeli neke njihove nedostatke. Tražila se linija, nisu nam puno šutirali izvana. Svi su zdravi, a ovi koji nisu – stisnut će zube i igrati”, rekao je Silvio Ivandija, pomoćni trener u reprezentaciji pred sami početak utakmice.

20:10 Dvorana se polako, ali sigurno puni. Višnjik će biti krcat. TV-prijenos utakmice je na HTV2, a tekstualni… Gdje drugdje nego na Dnevnom.hr?

20:05 “Na početku je 5-1 bilo dobro. I to se vidjelo na rezultatu. Ali nakon moja dva isključenja u 11. minuti se dosta promijenilo. Gledali smo, drugo isključenje uopće nije postojalo, ali dobro… Uglavnom pokušali smo sa 6-0, to nije štimalo, nije bilo u tome gustoće, lako je protivnik nalazio prolaz ili igrao na pivota. Malo smo neuigrani u tom smislu, a procjena je bila da se ne ulazi u rizik s mojim trećim mogućim isključenjem. Malo smo se mučili, oni su se digli, malo publika i došli smo u probleme, ali smo se na kraju vratili svojoj igri i uspjeli ne izgubiti”, rekao je David Mandić, naš igrač s lijevog krila za Sportske novosti.

20:00 Podsjetimo, Hrvatska je bez problema riješila prve dvije utakmice u ovim kvalifikacijama. Krajem listopada u Osijeku je upisana pobjeda protiv Švicarske (31:28), kao i slavlje u Belgiji (30:25). Nakon dvije utakmice protiv Srbije, reprezentacija će se ponovo okupiti u lipnju. Za 12.6. zakazan je susret u Švicarskoj, a četiri dana kasnije u Poreč stiže Belgija.

19:55 Evo nam i sastava utakmice koja počinje za malo više od pola sata.

EHF-202011010102019

19:50 “Obranu moramo odigrati bolje, to znam, da zabijemo nešto lakih golova s kojima je uvijek lakše igrati. Napad s obzirom na to što imamo na raspolaganju i s obzirom na vrijeme koje imamo teško možemo očekivati u nekom ekstra izdanju. Moramo biti strpljiviji, makar smo imali 60 posto realizacije u prvom susretu, što je svakako dobro”, rekao je Lino Červar uoči današnjeg susreta.

19:45 Atmosfera u zadarskoj dvorani trebala bi biti zaista bučna i vatrena. Igrači traže podršku publike, najavljena je puna dvorana što bi definitivno trebalo ići u prilog “Kaubojima”.

19:40 Uoči današnjega dvoboja održana je i sjednica Upravnog odbora Hrvatskog rukometnog saveza. Na njoj je novi predsjednički mandat dobio Tomislav Grahovac. Hrvatska je najavila kandidaturu za Svjetsko rukometno prvenstvo 2025. godine.

Podsjetimo, Hrvatska i Srbija su prije tri dana u Beogradu odigrale 25:25. Bila je to utakmica koja se odigrala pred polupraznom beogradskom Arenom. Danas će ambijent u zadarskoj dvorani Krešimira Ćosića sigurno biti mnogo vatreniji.

Rezultatski, našim je reprezentativcima za siguran plasman na Europsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Austriji, Norveškoj i Švedskoj dovoljna bilo kakva pobjeda. Prvi preduvjet već se ostvario, naime Švicarska je u utakmici koja je počela u 14 sati pobijedila Belgiju (36:22). Slavljem bi Hrvatska trećeplasiranoj Srbiji pobjegla na pet bodova prednosti, a o drugom mjestu vjerojatno bi odlučivao dvoboj Srbije i Švicarske u posljednjem kolu u Novom Sadu.

Kauboji znaju da ovu utakmicu mogu odigrati puno bolje od one beogradske, znaju da je jasan cilj pred njima. O tome govore i izjave uoči susreta.

“Publika će nam trebati kao osmi igrač protiv Srbije”, poručio je Červar na druženju rukometaša u Zadru s navijačima.

Srpski izbornik Nenad Peruničić za razliku od prve utakmice, u sastavu neće imati dva vrlo važna igrača. Stefan Vujić, nekadašnji igrač PPD Zagreba nije s reprezentacijom zbog mogućih tenzija prema njemu, a Bogdan Radivojević je ozljeđen.