DOMINACIJA SE NASTAVLJA: Zagrepčani do jubilarnog naslova prvaka

Autor: Dnevno.hr/G.I.Š.

Teško da se može vidjeti takva dominacija u jednom sportu, kao što PPD Zagreb ima u rukometu u Hrvatskoj, koji je danas po 30. put osvojio naslov prvaka protiv Našičkog Nexea.

Zagreb je po novom sustavu prvi stigao do šest bodova koji su mu bili potrebni da osvojiti titulu, pošto su u Našicama pobijedili Nexe s 26:24 i tako osvojili jubilarni naslov.

Ova dva kluba prvi put igrala su 26. ožujka u Našicama, a slavili su domaćini, da bi Zagrepčani su uzvratili početkom svibnja, te 21. svibnja pobjedom u Kutiji šibica stigli do vodstva 4-2 u bodovima. Na kraju ovom pobjedom Zagreb je stigao do šest bodova čime je osvojen naslov.

Drama u Našicama

Zagreb je bio bolji takmac većinu utakmice, ali se Nexe se čudesno vratio serijom 5-0 i stigao na gol zaostatka pet minuta do kraja.

U šokantnoj završnici Čupić je realizirao sedmerac za 25:23, da bi Nexe smanjilo na gol minusa preko Moslavca, a Klarica vraća na + 2 PPD Zagreba.

Minuti prije kraja Nexe je imao sedmerac uz isključenje, ali Matej Mandić je obranio udarac Fahrudina Melića sa sedam metra, a zatim i pokušaj Markušića, te donio pobjedu Zagrebu.

Najbolji strijelac bio je Ivan Čupić s 10 golova, dok je Melić kod Nexea skupio šest golova. Napomenimo najbolji igrač Nexea Halila Jaganjac je utakmicu otvorio s četiri promašaja, a potom se u 10. minuti ozlijedio i više nije ulazio u igru.

Autor:Dnevno.hr/G.I.Š.