Colorado pobjedom osigurao playoff

Autor: hina

John-Michael Liles je postigao pobjednički pogodak u 2:59 minuti produžetka i tako pomogao Avalancheu da prekine niz od četiri poraza.

Colorado Avalanche ostvario je u nedjelju navečer pobjedu od 5-4 nad San Jose Sharksima nakon produžetka te tako zauzeo osmo i zadnje mjesto za doigravanje u Zapadnoj konferenciji.

Colorado sada ima 91 bod, dva više od devetoplasiranog Calgaryja, četiri utakmice prije kraja regularnog dijela sezone.

Colorado (42-29-7) je gubio 2-0 u prvoj trećini ali je onda zabio četiri gola, počevši s pogotkom Kyle Quinceyja u prvoj trećini, pa dva pogotka u drugoj Petera

Muellera, te pogotkom Paula Stastnyja u 20. sekundi treće trećine.

Krilo Sharksa Patrick Marleau zabio je svoj 43. gol ove sezone za smanjenje vodstva Avalanchea prije nego je Joe Pavelski tied izjednačio za San Jose (48-20-11), čije je vodstvo u Zapadnoj konferenciji smanjeno na dva boda nakon što su Chicago Blackhawksi pobijedili Calgary 4-1.

Vratar San Josea Jevgenij Nabokov je imao 35 obrana dok je Colorado nadmašio Sharkse u udarcima prema golu 40-22.