BARAKUDE SRUŠILE SRBIJU! Hrvatska čudesnim serijama slomila rivale, pali su olimpijski prvaci!

Hrvatska je proslavila veliku pobjedu u četvrtom kolu olimpijskog vaterpolskog turnira u Tokiju! Hrvatski reprezentativci su s 14:12 svladali Srbe, aktualne olimpijske prvake, koje su slomili velikim serijama na početku utakmice i u četvrtoj četvrtini. Momčad koju vodi izbornik Ivica Tucak time je osigurala nastup u četvrtfinalu prije posljednjeg kola prvog kruga u ponedjeljak protiv Španjolske.

Barakude su otvorile utakmicu protiv Srbije jako moćno, s 5:1 u ranoj fazi susreta, a nakon toga trebalo je izdržati nekoliko naleta Srba koji su se vraćali u igru. Svojom serijom u završnici prve i rano u drugoj četvrtini, Srbi su se približili do 5:4. Nakon toga trajala je borba u kojoj su hrvatski vaterpolisti nekoliko puta bježali, a Srbija je svaki put imala odgovor.

Sve je riješeno u završnoj četvrtini.

Hrvatska serija prelomila utakmicu

Nakon što su Srbi u trećoj četvrtini stigli do izjednačenja (8:8), počeo je hrvatski niz golova koji je riješio sve dvojbe o pobjedniku. S nizom Barakuda od 4:0, u posljednjoj dionici utakmice na semaforu je zasvijetlilo 12:8, nedugo potom bilo je i 14:9, a Srbija to više nije mogla stići.

Do kraja se dogodilo samo smanjenje zaostatka aktualnih olimpijskih prvaka.

Osigurano četvrtfinale

Hrvatska nakon ove pobjede više nema briga u borbi za četvrtfinale. Slijedi dvoboj protiv Španjolaca koji može donijeti prvo mjesto u grupi, ali plasman u prvom krugu nije toliko bitan jer je teško prognozirati rasplet u susjednoj skupini.

Barakude su u sjajnoj predstavi protiv Srbije vodili Maro Joković i ozljedom rebara pogođeni Paulo Obradović, koji su zabili po četiri gola. Luka Bukić imao je gol manje, a Marko Bijač se na golu istaknuo s čak 15 obrana. Nikola Jakšić je s tri gola bio najbolji srpski strijelac na utakmici.

Hrvatska – Srbija 14:12

Kraj, Hrvatska je slavila!

14:12 – Rašović je svojim drugim uzastopnim golom doveo Srbe na -2, do kraja je još 1:11 minuta.

14:11 – Rašović je 2:13 minute do kraja smanjio za Srbiju.

14:10 – Prlainović je iz peterca smanjio na četiri razlike.

14:9 – Joković! Njegov četvrti gol, sada je prvi put i +5 za Hrvatsku!

13:9 – Bukić je zabio nakon što ga je sjajno pronašao Joković, bravo Barakude!

12:9 – Ranđelović je približio Srbiju na tri razlike.

12:8 – Paulo Obradović, Hrvatska serijom od 4:0 ima četiri gola prednosti!

11:8 – Ponovno Bukić, još jednom +3 za Hrvatsku!

Završena je treća četvrtina.

10:8 – Luka Bukić! Ponovno je +2 za Barakude!

9:8 – Obradović! Novo vodstvo za Hrvatsku, bravo!

8:8 – Imamo i izjednačenje Srbije, ponovno je strijelac bio Mandić.

8:7 – Mandić je smanjio za Srbe.

8:6 – Joković donosi Hrvatskoj +2!

7:6 – Srbija se ponovno približila, Jakšić je došao do svojeg trećeg gola na utakmici.

7:5 – Gol Jakšića za Srbiju.

7:4 – Ante Vukičević! Hrvatska se vratila na +3!

Završena je druga četvrtina.

6:4 – Napokon gol za Barakude, Paulo Obradović zabio je drugi put danas! Bio je to prvi hrvatski gol nakon dugih devet minuta.

Hrvatska već dugo nije zabila gol, a do sada je iskoristila samo jednog igrača više, što je problem nakon sjajnog starta.

5:4  – Filipović ponovno, Srbija je u igri.

Bio je to nesretan završetak prve četvrtine za Hrvatsku. Lončar je prvo propustio zabiti ‘zicer’ pred golom Srbije, a na drugoj strani Filipović je bio precizan za dva razlike.

5:3 – Filip Filipović je u posljednjoj sekundi prve četvrtine smanjio zaostatak Srbije na samo -2.

5:2 – Duško Pijetlović približio je Srbe na tri gola minusa.

5:1 – Paulo Obradović zabio je za velikih četiri razlike za Barakude, bravo!

4:1 – Luka Lončar pobjegao je u kontru i zabio za novih +3 za Hrvatsku!

3:1 – Nikola Jakšić zabio je prvi gol za Srbiju.

3:0 – Andro Bušlje! Tri gola plusa za Hrvatsku, Barakude su krenule sjajno!

2:0 – Ponovno Joković, Hrvatska ima rana dva gola prednosti!

1:0 – Hrvatska vodi! Maro Joković je jako lijepo zabio prvi gol na utakmici.

Počela je utakmica u Tokiju!

Bit će to susret rivala koji su se 2016. u Riju sreli u finalu. Srbija je tada došla do zlata s pobjedom s 11:7.

Veliki dvoboj s olimpijskim pobjednicima donosi i veliki motiv za hrvatske vaterpoliste. Nakon pobjede nad Crnom Gorom, to je opisao golman Barakuda Marko Bijač, ističući da Hrvatska respektira jakog protivnika, ali cilj je prava predstava s kojom bi stigla i pobjeda.