Arapov pobjednik prvog plova

Autor: hina

Branitelj titule europskog prvaka u klasi Finn Ivan Kljaković Gašpić u prvom je plovu zauzeo 18. mjesto, Marin Mišura je zauzeo 27. mesto, Karlo Kuret je dana bio 31., a Nikola Barić je osvojio 46 mjesto od ukupno 97 jedriličara.

Hrvatski jedriličar Mate Arapov danas je pobijedio u prvom od ukupno 11 plovova Europskog prvenstva u klasi Finn koje se održava u Splitu.

Današnje prvo mjesto Arapova je iznenađenje početka Europskog prvenstva jer on jedri u klasi laser i ovo mu je tek drugo natjecanje u klasi Finn. Arapov je u prvom plovu ovog natjecanja vodio od starta i vodstvo je sačuvao do kraja utrke. Drugo mjesto je osvojio Norvežanin Peer Moberg, a treće Estonac Deniss Karpak.

Europsko jedriličarsko prvenstvo u klasi Finn službeno je natjecateljski trebalo početi jučer ali je odgođeno zbog kiše i mirna mora. Danas je treba biti održan još jedan plov ali ga je Regatni odbor u kasnim poslijepodnevnim satima odlučio prekinuti jer vremenske prilike nisu dopustile da se odplovi do kraja.

Prvi plov je je danas imao ponovljeni start jer je nakon starta u 10.05 sati naglo oslabio vjetar te je Regatni odbor u 10:45 odlučio prekinuti jedrenje. Novi start je bio u 14:11 i taj je plov, u kojem je pobijedio Arapov, uspješno završen.