OSIJEK NE PREPUŠTA VRH LJESTVICE: Nenad Bjelica i ‘bijelo-plavi’ se prošetali kroz Kranjčevićevu

Autor: Andrija Kačić Karlin

Jerko Leko u svom debiju na klupi Lokomotive se nije proslavio, Osijek je na stadionu u Kranjčevićevu pod vodstvom Nenada Bjelice dosegao laku, uvjerljivu i nadasve zasluženo 3-0 pobjedu. Osijek je i dalje tako u tijesnoj utrci za naslov prvaka, a formu koju je pokazala Bjeličina momčad na startu nastavka prvenstva je zanimljivo dobra.

Lokomotiva je cijelo vrijeme igrala podređenu ulogu, bilo je samo pitanje s koliko će golova u mreži Osijek ispratiti Lekinu momčad.

Osijek je poveo golom Miereza u 18. minuti, isti igrač poentirao je u 35. minuti, da bi zaključio sve Bohar nakon sat vremena igre.

Inače, Lokomotiva je od 48. minuti igrala bez Papadopoulosa koji je dobio crveni karton. On je doslovce ošamario Miereza.

U 86. minuti gosti su zabili i četvrti pogodak, no Ercegov gol je poništen nakon što je VAR provjerom utvrđeno Mierezovo zaleđe.

Večeras se još sastaju Šibenik – Hajduk, u subotu će snage odmjeriti Varaždin – Rijeka, te Gorica – Dinamo, a kolo u nedjelju zatvaraju Istra 1961 – Slaven Belupo.

Osijek je današnjom pobjedom preuzeo vodstvo na ljestvici sa 36 bodova, tri više od Dinama koji ima i dvije utakmice manje.

Gorica je treća sa 30 bodova, a zatim slijede Rijeka (23), Hajduk (17)…..

Lokomotiva je ostala na osmoj poziciji sa 12 bodova, dva više od “fenjeraša” Istre 1961.