+ AAA -

OSIJEK IZLAZI IZ KRIZE: Gorica i peti put uzastopce poražena, panika je neminovna

Autor: Andrija Kačić Karlin

Osijek se vraća iz krize, na gostovanju u Gorici u 10. kolu SuperSPort hrvatske nogometne lige pobijedio je domaćina s 1-0, pogotkom Gržana u 19. minuti.

Nismo svjedočili atraktivnoj i urnebesnoj utakmici, to se nije ni moglo očekivati s obzirom na poplavljeni teren. Uostalom, početak utakmica kasnio je pet minuta. Suci su se dugo konzultirali hoće li se, može li se uopće igrati…

I igralo se. Borbenosti nije nedostajalo, ali u takvim okolnostima i brojne greške su bile neminovne. Nakon jedne takve, igrača Gorice Waquea dogodio se i odlučujući pogodak. Strijelac je bio Gržan.

Gorica je zapela iz petnih žila, ne bi li izbjegla peti poraz uzastopce. Stvorila je nekoliko dramatičnih situacija pred vratima Osijeka. Ali, one najteže probleme kod Osijeka rješavao je bravurozno reprezentativni vratar Ivušić.
Naposljetku, Osijek je trijumfirao i njegovom zaslugom. A Gorici ostaje i pomalo panično razmišljanje što i kako dalje. Kada imate pet poraza zaredom naglo se pretvarate u kandidata za ispadanje iz lige.