OSIJEK DOTAKAO DNO, S NJIME I BJELICA I MAĐARSKI VLASNICI: Nitko nikoga ne može vidjeti

Autor: Andrija Kačić Karlin

Nastavlja se kriza Osijeka, i nogometaša, kao i trenera Nenad Bjelice, ali krizu zacijelo osjećaju i mađarski vlasnici. Naime , u utakmici trećeg kola hrvatskog nogometnog prvenstva Osijek na svom terenu nije uspio svladati. Slaven Belupo, ostalo je 0-0. čak se može reći da su Koprivničani bili bliže pobjedi.

Osijek je tek u završnici susreta stigao do izglednih prilika. U 79. minuti je pucao Beljo, no Tepšić je skrenuo loptu. U nastavku akcije glavom je pucao Jugović, ali preko gola.

U 88. minuti Slaven je imao posljednju priliku na utakmici, no Ivušić je obranio udarac Žuljevića.

Jasno, na meti će se iznova naći trener Osijeka Nenad Bjelica. Koji ima klauzulu u ugovoru koja mu jamči dva i pol milijuna eura odštete, njemu i njegovim suradnicima, pa je teško pretpostaviti da će se uprava kluba upustiti u tu avanturu. S druge strane, Bjelica ako sam ne da otkaz doćo će se do neizdržive situacije, s obzirom i da je gorljiva navijačka skupina Osijeka, Kohorta, neposredno prije ove utakmice ultimativno tražila odlazak Bjelice.

U tom kolopletu odnosa očito se najteže snalaze nogometaši Osijeka koji su još jednom razičarli, nakon nedvnog sramotnog ispadanja od kazahstanskog Kizližara. U igri Osijeka se ništa nije promijenilo ni popravilo, gledatelji su svjedočili dosadnoj utakmici u kojoj je Osijek čak bio slabiji suparnik.

Biti će sada zanimljivo vidjeti kako še se raspetljvati stvari u Osijeku…