OPIS KOJI GOVORI SVE: ‘Ušli smo kao papci u utakmicu’

Autor: Ivor Krapac

Hrvatska je na početku svojeg nastupa u skupini C Svjetskog prvenstva za rukometaše u Egiptu odigrala samo 29:29 protiv Japana, a takav rezultat donio je veliku brigu s obzirom na izdanje na terenu u Aleksandriji.

Kako je to izgledalo? U reakciji nakon dolaska do boda na RTL-u to je najbolje opisao Manuel Štrlek.

‘Ne bih htio psovati pred kamerama, ali ušli smo kao papci u utakmicu’, rekao je Štrlek nakon dolaska do ‘tankog’ boda.

‘Moramo razmisliti o našoj igri, ali ovo nije slika kakvu trebamo pokazivati’, dodalo je hrvatsko lijevo krilo.

Ivan Čupić istaknuo je jako loš hrvatski početak utakmice.

‘Imali smo šest golova minusa u prvih 20 minuta. Nakon toga smo se vraćali, išlo je gol po gol, a imali smo moj zicer i još nekog prije mene da povedemo, da to okrenemo na svoju stranu, ali nismo uspjeli’, opisalo je hrvatsko desno krilo.

Domagoj Duvnjak također je opisao kako je to izgledalo u uvodnoj fazi ovog susreta.

‘Razbili su našu 5-1 obranu, raširili su nas. Drugo poluvrijeme je izgledalo malo bolje, na kraju smo osvojili bod, a vidjet ćemo hoće li taj bod nešto značiti’, rekao je Duvnjak.

‘Ovo je dobra škola, protiv Angole ne smijemo ovako’, dodao je najbolji hrvatski sportaš u prošloj godini najavljujući nedjeljnu utakmicu protiv reprezentacije iz Afrike.