ON SE BORIO, NIJE IŠLO: ‘Bolje da ništa ne kažem, možda ću ispasti smiješan’

Autor: Ivor Krapac

Hrvatska je imala malo svijetlih točaka u utakmici koja nas je jako udaljila od prolaska u četvrtfinale Svjetskog prvenstva za rukometaše, a vjerojatno nam je i porušila nadu da ćemo ostvariti taj cilj.

Poraz od Argentine s 23:19 bio je teško objašnjiv, a nije bilo jednostavno pronaći što je izgledalo dobro.

Jedna od pozitivnih stvari bio je učinak Ivana Čupića u prvom dijelu utakmice. Naše iskusno desno krilo imalo je sedam golova, sve u prvom poluvremenu, dok je u nastavku posustao i on.

Čupić je nakon utakmice pred kamerama RTL-a čuo kako Lino Červar objavljuje da nakon završetka SP-a odlazi s hrvatske klupe, a potom je istaknuo da je i njega to iznenadilo.

Našem desnom krilu nije bilo jednostavno objasniti zbog čega je Hrvatska toliko podbacila protiv Argentinaca. To nije bilo jednostavno objasniti nikome.

‘Bolje da ne kažem ništa ovako poslije utakmice jer ću možda sutra ispasti smiješan’, rekao je Čupić pred kamerama RTL-a.

‘Pristup, volja, želja srce, borba, to nije problem na treningu, a nije ni na utakmici. Sada to može svatko interpretirati kako hoće’, dodao je Čupić.

‘Puno se pričalo o našoj obrani. Primamo 20-ak golova, što je u modernom rukometu sasvim dovoljno za pobjedu’, istaknulo je hrvatsko desno krilo, spominjući da je ovog puta zakazao napad.

Nakon ovog, treba gledati dalje i nadati se puno boljoj igri protiv Danske. Čupić je najavio tu utakmicu sa željom da i Hrvatska pokaže da može biti odlična.

Hoće li se to ostvariti, vidjet ćemo za dva dana, u ponedjeljak navečer, s početkom u 20:30 sati.