ODLUKA PALA U ZAVRŠNICI: Cibona slavila u velikom hrvatskom derbiju

Cibona je ubilježila vrijednu pobjedu u hrvatskom derbiju u borbi za ostanak u ABA ligi. Cibosi su u 25. kolu kod kuće sa 77:75 bili bolji od Zadra, uz odluku u završnici utakmice nakon što su Zadrani minutu i pol do kraja stigli do minimalnog vodstva (75:74).

Nakon toga, Roko Prkačin je 26 sekundi prije završne sirene zabio za 76:75 za Cibonu, a nakon što Dominik Mavra tri sekunde do kraja nije bio precizan s trice za Zadar, Mateo Drežnjak je pogođenim slobodnim bacanjem postavio završnih +2 za domaću momčad.

Zadar pao u posljednjih 10 minuta

Zadrani će poslije poraza moći žaliti zbog posustajanja u posljednjoj četvrtini u koju su ušli s vodstvom od 65:56. Cibona je tada bila u problemima, no na kraju utakmice dogodilo se domaće slavlje.

Ivan Novačić je s 23 poena vodio Cibonu. Justin Carter bio je najbolji Zadrov strijelac, ubilježio je 16 poena, a imao je i po četiri skoka i asistencije.

Više mira za Cibose, pobjeda im znači puno

Slavljem u hrvatskom derbiju, Cibona je došla do omjera pobjeda i poraza 8-15 na ovosezonskom putu u regionalnoj ligi. Cibosi se nalaze na 11. mjestu, a pretposljednja Krka zaostaje s omjerom 7-15.

Zadar je deveti s omjerom 8-16, a ljestvica je i dalje dosta ‘šarena’ zbog razlike u broju odigranih utakmica među momčadima.