ODLIČAN START NOVOG IZBORNIKA: Hrvatska nastavila pobjeđivati, uspješni u kvalifikacijama

Autor: Hina/Ivor Krapac

Predvođena Marinkom Mavrovićem, koji je dužnost izbornika preuzeo nedavno, Hrvatska je stigla do pobjede u Danskoj u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo u futsalu koje se igra 2022. godine u Nizozemskoj.

Hrvatska je u danskom Aarhusu slavila s 4:1, a ta pobjeda bila je druga za naše reprezentativce u ovim kvalifikacijama.

Hrvatski igrači su ranije ovog tjedna u Varaždinu s 4:1 svladali Albaniju.

Hrvatska je u Aarhusu povela golom Josipa Sutona u sedmoj minuti. Joergensen je zabio za dansko izjednačenje zabivši iz slobodnog udarca u 10. minuti, što je bio i rezultat nakon prvog poluvremena.

Hrvatska je u nastavku zagospodarila terenom, što se odrazilo i na semaforu.

Stjepan Perišić je u 24. minuti pogodio za 2:1. Dario Marinović se u 32. minuti sjajnim ‘lažnjakom’ oslobodio golmana i između dva danska braniča uspio je provući loptu u mrežu za povećanje na 3:1.

Danski reprezentativci su nakon toga pokušali s igračem u polju umjesto golmana. Hrvatski igrači to su kaznili u 35. minuti, kada je Vedran Matošević zabio u prazan gol.

Hrvatska je ovom pobjedom stigla do učinka od šest bodova na početku kvalifikacija.

Na EP će otići svi pobjednici skupina i šest najboljih drugoplasiranih reprezentacija u osam kvalifikacijskih grupa. Preostale dvije drugoplasirane reprezentacije po grupama međusobno će razigravati za posljednje raspoloživo mjesto na EP-u.

Hrvatska je u skupini s Danskom, Albanijom i Ukrajinom, a Ukrajinci će biti naši sljedeći protivnici.

Autor:Hina/Ivor Krapac