OČEKUJU NAS POSLJEDNJE UTAKMICE KVALIFIKACIJA: Pukla petarda u Španjolskoj

Autor: J.V.H.

Kompletirane su utakmice pretposljednjeg dana kvalifikacijskog ciklusa za Europsko nogometno prvenstvo koje će se sljedeće godine igrati diljem kontinenta.

Talijani su kako smo već izvijestili eruptirali u Palermu i sa devet pogodaka otpravili momčad Armenije kući. Švicarska je također bila darežljiva protiv Gibraltara, u gostima su “ubacili” šesticu, završilo je 1 -6 za goste iz zemlje meda i mlijeka.

Švedska je potvrdila drugo mjesto u grupi F pobjedom protiv Farskih otoka rezultatom 3 – 0, a prvo mjesto je ipak bilo rezervirano za Španjolsku koja je furiozno odigrala protiv Rumunjske. U sjajnoj predstavi pobijedili su goste s 5 – 0. Golove su dali Ruiz, Moreno je pogađao dva puta, Rus je u prvpoj minuti sudačke nadokade prvog poluvremena zabio u vlastitu mrežu, a u nastavku se u strijelce upisao još Oyarzabal. Dani Olmo nije ulazio u igru.

Zmajevi Roberta Prosinečkog od kvalifikacija su se oprostili pobjedom u Lihtenštajnu. Bilo je 0 – 3 za susjede. Golove su postigli Eldar Ćivić i Armin Hodžić iz mađarskog Fehervara koji se u listu strijelaca upisao dva puta.

U derbiju dana Irska i Danska su odigrali neriješeno, završilo je 1 – 1. Gosti su došli u vodstvo pogotkom Braithwhitea u 73. minuti, a izjednačio je Doherty u 85. Ircima je za drugo mjesto u skupini bila potrebna pobjeda, a Danci su, budući da je Švicarska pobijedila Gibraltar, završili ciklus na drugom mjestu.

Grčka je nakon pogotka Pukkija uspjela okrenuti Finsku golovima Mantalosa i Galanopoulusa, no to im nije bilo dovoljno za drugo mjesto koje je već ranije osigurala upravo Finska u skupini J.