ZVEZDA PALA U 10 MINUTA: Beograđane čeka vađenje, jednog čovjeka će najviše pamtiti

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Završena je i druga ovotjedna večer u posljednjem kolu kvalifikacija za Ligu prvaka, a u njoj, Crvena zvezda nije došla do svojeg cilja, barem do neriješenog rezultata, na gostovanju u Izraelu.

Maccabi Haifa je u prvoj utakmici ogleda sa srpskim prvakom kod kuće slavio s 3:2, a pritom, glavni junak domaće momčadi bio je dvostruki strijelac Frantzdy Pierrot, napadač s Haitija, koji se upisivao na semafor u 18. i 51. minuti.

Bila je to utakmica preokreta. Nakon što je Pierrot zabio svoj prvi gol, Beograđani su u nastavku prvog poluvremena okrenuli zaslugom Aleksandra Pešića (27′) i Guelora Kange (40′), a potom, stigao je pad srpskog prvaka koji mu je donio poraz u Izraelu.

Novi preokret u 10 minuta

Pierrot se drugi put upisao na semafor rano u drugom poluvremenu, a 10 minuta kasnije, stigao je gol surinamskog veznjaka Tjarrona Cheryja za 3:2 u korist Maccabija. Domaći su tu prednost zadržali u posljednjih pola sata ove utakmice.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli מועדון כדורגל מכבי חיפה (@maccabihaifafc)

Uzvrat u Beogradu igra se za šest dana u Beogradu, na stadionu Rajka Mitića, popularnoj Marakani, s početkom u 21 sat.

Benfica nadigrala Kijevljane

U drugim utakmicama, Benfica je na neutralnom terenu u poljskom Lodzu, gdje se igralo zbog ruske invazije na Ukrajinu, s 2:0 slavila protiv nominalnog domaćina Dynama iz Kijeva. Golove su zabili Gilberto (9′) i Goncalo Ramos (37′).

Qarabag i Viktoria Plzen su u prvoj utakmici svojeg ogleda odigrali bez golova. Nakon tog susreta u Bakuu, glavnom gradu Azerbajdžana, slijedi uzvrat u Češkoj u kojem će se krenuti s istih pozicija.

Autor:Dnevno.hr/I.K.