ZLATNI DAN ZA DINAMO! Tad su pali Englezi, hoće li opet?

Autor: F.F

Danas od 18:45 Dinamo na Maksmiru čeka ogled protiv najtežeg protivnika iz skupine Europa lige – West Hama. Momčad Damira Krznara s nestrpljenjem očekuje prvu utakmicu u Europi ove godine te se nadaju uspjesima od prošle sezone.

Ako je vjerovati povijesti, Dinamo bi danas mogao odigrati utakmicu za pamćenje. Na današnji dan prije šest godina u sklopu Lige prvaka hrvatski prvak svladao je Arsenal!

Na Maksimir je tada došao Arsenal predvođen legendarnim Arseneom Wengerom, ali se nije najbolje proveo na izletu u Zagrebu.

Legendarna utakmica u režiji Modrih

Dinamo je nasuprot sebe imao momčad punu zvijezda – Alexis Sanchez, Mesut Ozil, Olivier Giroud, Santi Cazorla, Theo Walcott, a u prvih 11 počeo je i njihov sadašnji trener – Mikel Arteta. Dinamo su tada predvodili Soudani Marko Pjaca iako se nijedan od njih nije upisao u strijelce.

Zato je pogodak postigao Josip Pivarić u 24. minuti te bacio maksimirske tribine u delirij. Stvari su krenule još bolje po Modre kada je u 40. minuti crveni karton zaradio Olivier Giroud i tada je bilo jasno da se Arsenal nalazi u lošoj poziciji. U 58. minuti pogodak za 2:0 postiže Junior Fernandes na opće oduševljenje Maksimira.

Do kraja utakmice Arsenal je pritiskao, ali do pogotka su došli tek u 79. minuti kada je rezultat smanjio Theo Walcott. Momčad Dinama tada je vodio Zoran Mamić i moglo bi se reći kako mu je ovo jedna od najvećih utakmica u trenerskoj karijeri. Danas je red na Krznaru i nekim novim dečkima. West Ham igra odlično i ne smije ih se podcijeniti, ali ako je pao Arsenal 2015., zašto ne bi West Ham 2021.?