Screenshot/Instagram

VUKOVARAC BRILJIRAO DALEKO OD DOMOVINE: Golovima je vukao momčad, stigla i previsoka prepreka!

Iskusni hrvatski vezni igrač Damir Kreilach, rođeni Vukovarac, ove godine bio je velika prijetnja protivničkim obranama i golmanima u dresu Real Salt Lakea u američko-kanadskom MLS-u, no njegovoj sjajnoj seriji došao je kraj.

U završnici sezone u MLS-u, 32-godišnji Kreilach sa svojom momčadi nije izborio utakmicu koja će odlučivati o naslovu. U polufinalnoj utakmici više je pokazala momčad Portland Timbersa, koja je slavila s 2:0.

Hrvatski nogometaš odigrao je svih 90 minuta, a za razliku od brojnih drugih slučajeva tijekom sezone, u polufinalnom susretu nije uspio pomoći svojoj momčadi u potrazi za uspjehom na terenu.

Golovima vukao Salt Lake

Zabijajući protivnicima, Kreilach je u odličnoj sezoni prvo pomogao Real Salt Lakeu u dolasku do doigravanja, a potom je imao punu minutažu i u dvije utakmice na putu do polufinala, s prolaskom protiv Seattle Soundersa nakon raspucavanja s penala u prvoj eliminacijskoj fazi i četvrtfinalnom pobjedom s 2:1 protiv Sporting Kansas Cityja, koji je bio posljednja preskočena prepreka momčadi hrvatskog igrača.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Damir Kreilach (@damirkreilach19)

Kreilach je sveukupno imao 16 golova i osam asistencija u 33 odigrane utakmice u ‘regularnom’ dijelu sezone u MLS-u, prije početka doigravanja.

U finalu i njujorški klub

Uz Portland Timberse, u finale MLS-a prošao je i New York CIty FC. Njujorški klub je u polufinalu s 2:1 slavio protiv Philadelphia Uniona.

Završna utakmica sezone u MLS-u, službeno nazvana MLS Cup, bit će odigrana 11. prosinca. Portland Timbersi bit će domaćin, a tu prednost donosi im više osvojenih bodova od New York City FC-a u ‘regularnom’ dijelu sezone.