Photo by Marco Luzzani/Getty Images

VRAĆA LI SE MILAN Poljska akvizicija Paitek srušio Atalantu u Bergamu

Poljski golgeter Krzysztof Piatek (23), kojeg je AC Milan doveo u zimskom prijelaznom roku iz Genoe, ponovno je najzaslužniji za trijumf “rossonera”, koji su u subotu slavili sa 3-1 u gostima kod Atalante.

Domaćini su poveli golom Freulera u 33. minuti, ali Milan je uspio preokrenuti rezultat. Dva pogotka zabio je Krzysztof Piatek, u 45. i 61. minuti, a jedan je dodao Hakan Calhanoglu (55). Hrvatski veznjak Mario Pašalić ostao je na klupi za pričuve Atalante.

Piatek je drugi na listi strijelaca sa 17 pogodaka, a ispred njega je samo Cristiano Ronaldo sa 19 golova.

Cagliari je u 24. kolu talijanskog prvenstva na domaćem terenu svladao Parmu sa 2-1, a dvostruki strijelac bio je Leonardo Pavoletti. Gosti su poveli u 40. minuti pogotkom Juraja Kucke, a u drugom poluvremenu Leonardo Pavoletti je golovima u 66. i 85. minuti donio preokret i pobjedu Cagliariju.
Darijo Srna ostao je na klupi za pričuve Cagliarija, dok je Filip Bradarić ušao u igru tek u sudačkoj nadoknadi (90+2).

Dan ranije Mario Mandžukić je kao kapetan predvodio Juventus do rutinske 3-0 pobjede protiv Frosinonea. Golove za Juventus postigli su Dybala (6), Bonucci (17) i Cristiano Ronaldo (63), a Mandžukić je sudjelovao u akcijama kod drugog i trećeg gola.