VLAŠIĆ IGRA U ŽIVOTNOJ FORMI: Asistirao i Barišić za pobjedu Glasgowa

Autor: J.V.H.

Još jednom se zaziva ime i prezime Nikole Vlašića, no krenimo redom.

Lijevi branič Vatrenih Borna Barišić jučer je odigrao svih 90 minuta na gostovanju kod Livingstona, gdje su njegovi Rangersi pobijedili 2:0 i zadržali korak s vječnim rivalom Celticom na čelu ljestvice škotskog prvenstva.

Prvi je pogodak postigao Aribo u 32. minuti, da bi u 52. minuti Barišić uposlio Morelosa, koji postavlja konačni ishod. Nikola Katić ostao je na klupi za pričuve.

Moskovski CSKA gostovao je kod Sočija i pobijedio 3:2, a hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić asistirao je – također u 52. minuti – Obljakovu za izjednačenje na 2:2, da bi ubrzo Čalov osigurao slavlje.

Vlašić je u 85. minuti svoje mjesto prepustio Dzagojevu, Kristijan Bistrović igrao je od početka do kraja susreta, a Zvonimir Šarlija ušao je u igru u 58. minuti umjesto Karpova.

Nikola igra, sada se već može konstatirati – u životnoj formi. Osim što je u proteklim nastupima za reprezentaciju bio jedan od najpouzdanijih igrača (dao je dva pogotka), Vlašić briljira i u dresu moskovskoga CSKA, čiji je neizostavni čimbenik.

Mladi Vatreni ove je sezone najbolji strijelac i vezivno tkivo Moskovljana. U prvenstvu je ostvario učinak od 6 golova i 4 asistencije. U prošlom kolu zabio je Zenitu, a u ukupnom poretku strijelaca ruske lige nalazi se na četvrtome mjestu. Slatka muka za izbornika Dalića.

Iako fantastičan nogometaš, Ivan Rakitić nije oduševio u povratničkim susretima za reprezentaciju, a kako smo upravo doznali, otkazao je okupljanje zbog ozljede Ahilove tetive. Bit će zanimljivo vidjeti hoće li se Dalić odlučiti za Vlašića od prve minute na Rujevici.

Rakitić je sve dalje od prve postave Barcelone, ali, nažalost, i od prave forme. Kako ga je nekoliko puta uspješno zamijenio upravo Nikola Vlašić, možda možemo očekivati promjenu u sastavu upravo na toj centralnoj poziciji.

Reprezentacija bi danas trebala imati prvo okupljanje prije posljednjeg kvalifikacijskog ogleda.

Autor:J.V.H.