Viktoria pobjedom nad Ballkanijem otvorila veliku šansu za Dinamo

Autor: Dnevno GIŠ

Zagrebački Dinamo napokon je malo pomazila i sreća u Konferencijskoj ligi pa je dobar dio posla za modre danas odradila Viktoria iz Plzena, koja je pobijedila Ballkani s 0:1 i time nastavila uspješan niz u skupini C.

Viktoria je dosta teško došla do pobjede, prvo poluvrijeme otišlo je na stranu domaćina, ali nije bilo dosta umješnosti u nogama napadača Ballkanija te se na poluvrijeme otišlo bez golova.

Drugo poluvrijeme Česi, koji su igrali s izmiješanim sastavom, podignuli su tempo, tako da je utakmica bila ravnopravnija, da bi u 82. minuti nakon kornera za 0:1 zabio Šulc i tako donio i petu pobjedu u skupini C momčadi iz Plzena. Gol pogledajte OVDJE.

Otvorena prilika

Ovaj rezultat ide na mlin Dinamu, koji je u ranijem terminu pobijedio Astanu na gostovanju 2:0 golovima Vidovića i Kaneka i time došao na drugo mjesto na ljestvici i odličnom prilikom za proljeće u Europi.

Dinamu u zadnjem kolu treba pobjeda ili neriješeno protiv Ballkanija pa se nadamo kako je utakmica u Kazahstanu putokaz kako će modri igrati na Maksimiru, bez kalkulacija i na pobjedu, iako i da Astana u zadnjoj utakmici pobijedi Viktoriu, a da Dinamo igra neriješeno s Ballkanijem dalje ide klub iz Zagreba

U svakom slučaju sljedeći četvrtak na Maksimiru od 21 sat Dinamo čeka Ballkani u pokušaju da izbori novo europsko proljeće.

Mamić ga je silno želio nakon što je srušio Dinamo, a jedna izjava mogla bi zapaliti Hrvatsku

Autor:Dnevno GIŠ