(VIDEO) UFC POTEZOM BISSOUME NOKAUTIRAO PROTIVNIKA! Kovačićev Chelsea nemoćan protiv prvaka

Autor: Matija Majdak

Liverpool je u derbiju drugog kola Premier lige slavio na gostovanju kod Chelseaja 2:0.

Posao na Stamford Bridgeu engleskom je prvaku olakšao Christensen koji je dobio crveni karton u završnici prvog dijela.

Junak Redsa bio je Mane koji je zabijao u 50. i 54. minuti. Chelsea je imao priliku smanjiti rezultat u 75. minuti, ali Alisson brani penal Jorginhu.

Mateo Kovačić odigrao je 90 minuta za Plavce, koji su tako upisali prvi poraz u sezoni, dok su Redsi stigli do druge pobjede.

U ranijem terminu Newcastle je kod kuće s 3:0 izgubio od Brigtona.

Maupay je već nakon sedam minuta u dva navrata tresao mrežu Svraka, a konačni rezultat postavio je Connolly u 83. minuti.

Samu završnicu utakmice obilježio je brutalan prekršaj Bissoume koji je potpuno zasluženo dobio crveni karton. Taj detalj pogledajte ovdje.