Sport Media via AP Images)/Guliverimage

(VIDEO) SRBIN IZ KNINA OPET GADNO KIKSAO: Uskoro će na Vatrene, pogledajte što je sad napravio

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Hrvatska je svoju jedinu provjeru prije početka Svjetskog prvenstva imala u jučerašnjoj pobjedi nad Saudijskom Arabijom u Rijadu, s 1:0 u toj utakmici, a u današnjim prijateljskim utakmicama, u akciji je bila Kanada, drugi hrvatski protivnik na dolazećem SP-u. Kanadski reprezentativci igrali su protiv Japana i u tom susretu imali i dobre i loše vijesti.

Dobre su za Kanađane stigle s pobjedom, bilo je 2:1 za momčad koju vodi izbornik John Herdman, a loša stvar za jednog od protivnika Vatrenih u prvom krugu bio je jedini primljeni gol, koji je u mrežu Kanade pospremio japanski vezni igrač Yuki Soma.

Pritom je svoju ulogu odigrao i Milan Borjan, Srbin rodom iz Knina, koji je na golu kanadske reprezentacije slabom reakcijom pomogao protivničkoj momčadi.

‘Izgubio’ se na terenu

Soma je u devetoj minuti pogodio za japansko rano vodstvo, a 35-godišnji golman Kanađana i Crvene zvezde pritom je svojim nespretnim istrčavanjem s gol-linije bio ‘izgubljen’ usred 16-erca, bez mogućnosti da dođe do lopte, što je otvorilo vrata ranog gola za Japance.

Kako je to izgledalo, pogledajte – ovdje.

Kanađani ipak okrenuli

U nastavku utakmice, kanadski igrači došli su na svoje. Izveli su preokret golovima Stevena Vitorije u 21. minuti i Lucasa Cavallinija iz penala duboko u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice, no ono što je napravio Borjan nakon dubinske lopte prije prvog gola zabrinut će Kanađane, s obzirom na to da se radi o njihovom adutu koji je bio važan na putu do SP-a, a isto se očekuje i na velikom turniru.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Milan Borjan (@borjan_milan_official)

Kiksevi i u Crvenoj zvezdi

Do sada u sezoni, Borjan je u nekoliko nastupa bio nesiguran i na golu Crvene zvezde, posebno s kiksevima koje je imao u europskim nastupima protiv Maccabija iz Haife u završnom pretkolu kvalifikacija za Ligu prvaka i protiv Monaca u skupini u Europskoj ligi.

Kako je izgledala Borjanova slaba reakcija kod primljenog gola protiv Maccabija, nakon što je prethodno obranio penal, pogledajte ovdje, a pogrešku u gostujućem porazu od Monaca pogledajte – ovdje.

Pogreške iz Crvene zvezde bile su rezultatski skupe, sada je stigla i jedna za Kanadu u utakmici bez posebne težine, s pobjedom Borjanove momčadi, a je li golman koji je svojedobno pričao da je “rođen u krajini, u srpskoj Dalmaciji” sada ‘ispucao’ sve slabe reakcije ili dolaze nove na SP-u, vidjet ćemo uskoro.

Hrvatska protiv Kanade igra krajem sljedećeg tjedna, za 10 dana, u nedjelju 27. studenog.

Autor:Dnevno.hr/I.K.