(VIDEO) SPEKTAKL U SUSJEDSKOM DERBIJU: Festival kikseva u Zagrebu, gosti izveli nemoguće

Rijeka ne popušta u utrci za vrh ljestvice u hrvatskom prvenstvu. Riječani su u 11. kolu u Puli sa 6:3 bili jači od Istre 1961, a do pobjede su stigli uz furiozni preokret nakon što je Istra povela golom Joaa Silve u 18. minuti.

Do poluvremena je bilo 4:1 za Rijeku. Preokret su donijeli Anton Krešić (24′), Domagoj Pavičić (32′, 37′) i Haris Vučkić (41′). Prince Ampem je u 52. minuti zabio za 5:1, a tada je bilo jasno da se Istra može vratiti samo čudom.

Domaći su u nastavku smanjili na 5:3 zaslugom Abdallahija Mahmouda (60′) i Matea Lisice (77′). Seriju golova je realizacijom za završnih 6:3 za Rijeku zaključio Denis Bušnja (85′).

Rijeka na prvom mjestu

Riječani su ovom pobjedom stekli tri boda prednosti na vrhu ljestvice. Osijek je na drugom mjestu, a slijede Dinamo i Hajduk s po četiri boda manje od Rijeke.

Dinamo ima dvije utakmica manje, a Hajduk je sa susretom manje od riječke momčadi.

Koprivničani poklanjali Lokomotivi

U subotu se u hrvatskom prvenstvu igralo i u Zagrebu. Domaća Lokomotiva je s 3:0 slavila protiv Slaven Belupa, golove su zabili Silvio Goričan (54′), Lukas Kačavenda (70′) i Sandro Kulenović (74′), a sva tri puta domaćima su pomogle velike pogreške gostujućih igrača.

Posebna priča bio je posljednji gol na utakmici. Slavenovi igrači su tek krenuli s centra, odmah se dogodio veliki kiks gostujućeg nizozemskog stopera Damiana van Bruggena koji se poskliznuo, a Kačavenda je to iskoristio za dolazak do lopte i asistenciju Kulenoviću za 3:0.

Golove iz Kranjčevićeve pogledajte – ovdje.