(VIDEO) Rijeka je novi lider prvenstva, Hajduk pao iz diskutabilnog penala

Autor: Dnevno GIŠ

Jadranski derbi između Rijeke i Hajduka na Rujevici donio je odličan nogomet, u kojem su na kraju zasluženo slavili domaćini s minimalnih 1:0, golom Jankovića iz penala u 63 minuti.

Uvertira 172. Jadranskog derbija odvijala se između Armade i Torcide, a na terenu Rijeka i Hajduk pokazali su utakmicu za koju vrijedi doći na tribine.

Hajduk je bolje otvorio utakmicu, Melnjak je već u četvrtoj minuti pogodio gredu, da bi potom Pjaca preuzeo konce igre u ruke i zadavao velike muke obrani Hajduka.

Prvo poluvrijeme Rijeka je završila isto gađanjem okvira gola udarcem Pašalića,  a susretu u prvom dijelu jedino je nedostajao pogodak.

Novi lider

Hajduk je opet otvorio bolje drugo poluvrijeme, ali kako bijeli nisu uspjeli poentirati, prvo je Fruk testirao Lučića iz slobodnog udarca, da bi u 60. minuti lopta pogodila Krovinovića u ruku i nakon provjere VAR-a Kolarić pokazuje ne bijelu točku s koje je siguran Janković.

Oko penala za Rijeku još će se voditi polemike je li lopta bila napucana, ali to nije spriječilo Rijeku da upiše pobjedu i preuzme vrh SuperSport HNL-a.

Rijeka sada ima 22 boda, jedan više od drugog Hajduka, dok je Dinamo treći s 16 bodova i dvije utakmice manje.

RIJEKAHAJDUK 1:0

RIJEKA: Labrović – Smolčić, Dilaver, Mitrović, Goda – Selahi, Janković– Pašalić, Fruk, Pjaca – Ivanović.

HAJDUK: Lučić – Moufi, Šarlija, Elez, Melnjak – Kalik, Žaper – Benrahou, Krovinović, Sahiti – Livaja.

____________________________________________________________________________________________________________

90′ + 7 Kraj utakmice Rijeka je novi lider prvenstva

90’+3 Prilika za Hajduk, ali Čuić glavom pored gola

90′ Ostaje nam još vrijeme suca Kolarića, koje iznosi sedam minuta

85′ Yansane puca u suprotni kut, lopta prolazi tik pored vratnice

81′ Žaper puca nakon udarca iz kuta, brani Labrović

80′ Hajduk više drži loptu, ali bez izgledne prilike, još deset minuta do kraja utakmice, plus vrijeme izgubljeno kod VAR provjere

73′ Sada mijenja i Sopić, Pašalić izlazi, ulazi Yansane, izlazi Fruk ulazi Hodža

72′ Mijenja Leko, Sigur ulazi umjesto Moufija, a Dolček umjesto Benrahoua

70′ Malo se tempo smirio od vodstva Rijeke

63′ Goooollll vodi Rijeka!!! Janković pogađa s bijele točke… Gol pogledajte OVDJE

62′ Zaiskrilo je na tribinama i na terenu, dimna bomba i rasprave igrača

60′ Na snimci se vidi da je Krovinović igrao rukom, penal za Rijeku

59′ Rijeka traži penal, provjerava se VAR, Đalović dobio žuti

56′ Fruk puca iz slobodnog udarca, Lučić odlično brani, korner

51′ Šut Melnjaka preko gola

49′ Dilaver ostao ležati na terenu nakon duela s Livajom

47′ Hajduk opet aktivniji u otvaranju poluvremena

45′ Počeo je drugo poluvrijeme, kod Hajduka ušao Trajkovski izlazi Kalik… Video s utakmice pogledajte OVDJE

45′ + 3 Gotovo je odlično prvo poluvrijeme na Rujevici

41′ Pašalic sjajno puca, no trese se greda Lučićevog gola

40′ Još pet minuta jako zanimljivog prvog poluvremena

36′ Velika prilika za Hajduk, Benrahou je uposlio Sahitija, koji puca po zemlji, no Labrović brani nogom

34′ Melnjak nabacuje na Moufija, udarac glavom brani Labrović

30′ Livaja zabija gol, ali iz očitog zaleđa

29′ Pokušaj Pjace nakon dugog trka sa svoje polovice, no visoko preko gola

28′ Rijeka ima veći posjed lopte, ali još se čeka prvi gol

20′ Lukav pokušaj loba od strane Livaje, ali neprecizno

19′ Pjaca je jako raspoložen večeras, zadaje puno problema Moufiju

16′ Pjaca puca, no iz bloka u korner

15′ Odlična utakmica u Rijeci, nedostaje pogodak

10′ Nakon stative Hajduka Rijeka je aktivnija, novi korner

7′ Korner za Rijeku

4′ Melnjak pogađa vratnicu nakon ubacivanja Krovinovića

2′ Odmah odgovor Rijeke, ali ubačaj čisti Moufi

2′ Hajduk krenuo aktivnije

1′ Počela je utakmica na Rujevici

Derbi kola 11. kola SuperSport HNL-a je uvijek zanimljivi Jadranski derbi između Rijeke i Hajduka, koji je na rasporedu u Rijeci na Rujevici od 18 sati i 30 minuta.

Kod Hajduka Ivan Leko je napravio dvije izmjene u odnosu na susret protiv Dinama, umjesto Sigura ulazi Kalik, dok je Elez na mjestu Uremovića.

Meču Rijeke i Hajduka prethodile su ružne scene, gdje je prvo Armada dala tiskati naljepnice s porukom ‘umri Livaja, da bi potom Torcida odgovorila na provokaciju postavljanjem vijenca na Kantridu.

Prvak jeseni

172. Jadranski derbi je i susret prvog i drugog na tablici, Rijeka zaostaje dva boda za Hajdukom, postoji dobra mogućnost da ekipa koja nakon ovog susreta bude prva u HNL-u, odnese i titulu prvaka jeseni.

Srpski mediji šokirani: ‘Hrvati prijete smrću svojem reprezentativcu’

Autor:Dnevno GIŠ