(VIDEO) POGLEDAJTE SJAJAN GOL MLADOG DINAMOVCA: Zabili i prijetili Milanu, ali nije se dogodila senzacija

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Uoči susreta prvotimaca Dinama i Milana na Maksimiru u petom kolu natjecanja po skupinama u Ligi prvaka, susreli su se oni koji dolaze u oba kluba, u utakmici Lige prvaka mladih, u uzrastu do 19 godina. Susret je okončan pobjedom gostiju iz Italije, s 2:1 na travnjaku stadiona u Kranjčevićevoj.

Dinamo je mogao proći bolje nakon što je Šakota iz blizine lijepom reakcijom petom kaznio goste za pogrešku njihovog golmana Nave i zabio je za 1:1 u 29. minuti. Gol pogledajte – ovdje.

Milan je na koncu ipak slavio nakon što je u 77. minuti iz penala strijelac bio Alesi. Do penala je došlo u kontaktu Ruškovačkog i Scottija u 16-ercu, s dosuđenim prekršajem nad Milanovim 15-godišnjim napadačem.

Gosti zabili i prvi gol na utakmici

Prije nego je pala presuda golom iz penala, Milan se prvi put radovao u 25. minuti kada je strijelac bio Longhi. Gol za gostujućih 1:0 pogledajte – ovdje.

Milan na vrhu grupe

Milan je ovim rezultatom nanio Dinamu prvi domaći poraz u grupi, poslije pobjeda nad Chelseajem (4:2) i Red Bull Salzburgom (2:1). Mlada momčad zagrebačkih Plavih dočekat će posljednje kolo protiv Chelseaja u Londonu na trećem mjestu u skupini, korak ispod željene druge pozicije koju s dva boda prednosti drži Salzburg.

Milan je na vrhu skupine, ima 11 bodova, Salzburg je na osam, Dinamo na šest, a Chelsea na dva osvojena boda.

Dinamo je još uvijek u igri za drugo mjesto u skupini, a ta pozicija donosi nastup u 16-ini finala.

Autor:Dnevno.hr/I.K.