Autor: P.V.

Dinamo je doživio drugi poraz i nastavit će tešku borbu u skupini H ovosezonske Europske lige. Momčad Damira Krznara je u Beču s 2:1 izgubila od Rapida, koji se time vratio u igru za prolazak dalje nakon dvaju poraza u prva dva kola u ovoj grupi.

Domaća momčad slavila je golovima Marca Grülla u devetoj i Maximiliana Hofmanna u 34. minuti. Jedini strijelac za Dinamo bio je Mislav Oršić, u 24. minuti.

Poslije ovog poraza, Dinamo ostaje na tri boda, koliko sada ima i Rapid, a s istim učinkom je i Genk koji večeras u Londonu igra protiv West Hama. Londonski klub ima šest bodova.

Puno problema

Prvo poluvrijeme nije donijelo puno dobrih stvari za Dinamo. Pozitivan je bio Oršićev gol za privremeno izjednačenje na 1:1, no sve ostalo prolazilo je daleko od želja Krznarove momčadi.

Rapid je poveo u devetoj minuti. Kelvin Arase uspio je spasiti loptu od bijega u gol-aut na desnoj strani, s njim nisu bili dovoljno oprezni u obrani Dinama, a Arase je to iskoristio za prodor i asistenciju Gruellu koji je rano razveselio domaće navijače. Gol pogledajte – ovdje. (TV prava: TV Arena Sport)

Oršićevo izjednačenje

Domaća momčad je u početnom razdoblju utakmice imao još nekoliko šansi, u tim prilikama bio je Kara, dok je Dinamo došao na svoje u središnjem dijelu prvog poluvremena. Oršić je došao do lopte poslije dodavanja Ivanušeca, nakon slobodnog udarca koji je izveo Mišić, a spretna reakcija strijelca dovela je do 1:1 na semaforu. Gol pogledajte – ovdje.

U 34. minuti stigao je novi udarac za dinamovce. Grüll je ubacio iz slobodnog udarca, a Hofmann je u dolasku do lopte bio brži od Lauritsena i glavom je osigurao novo vodstvo domaće momčadi. Gol pogledajte – ovdje.

Petković izašao

Ubrzo nakon toga, Krznara je pogodila još jedna glavobolja zbog ozljede Brune Petkovića zbog koje je morao iz igre. Priliku je u 39. minuti dobio Komnen Andrić, koji je bio u kombinacijama za nastup od početka utakmice.

Dinamo bez pravih prilika

Nakon prvog dijela s lošim vijestima, niti nastavak utakmice nije donio ono čemu se Dinamo nadao. Domaći su se povukli, dinamovci su kontrolirali loptu i pojačavali su pritisak kako se utakmica bližila kraju, ali nedostajao je potez koji bi mogao dovesti do opasnog udarca za Rapidovog golmana Paula Gartlera.

Domaći su se, tako, veselili svojoj prvoj pobjedi u ovoj grupi. Dinamo će se, pak, nadati puno boljem završetku priče kada se sretne s Rapidom za dva tjedna na Maksimiru, u četvrtom kolu.

RAPID BEČ – DINAMO 2:1

90’+4 – Završena je utakmica u Beču. Na njezinom kraju bilo je puno natezanja na terenu, sudačka nadoknada se odužila, ali ukrajinska sutkinja je sve skratila ne dodavajući ništa nakon predviđene četiri minute. Rapid slavi, Dinamo će kod kuće pokušati biti puno bolji.

90’+1 – Provjeravala se situacija zbog mogućeg penala nad Tolićem poslije jednog duela u kaznenom prostoru, ali od toga ipak ništa, igra se nastavlja.

87′ – Rapid sada već i na sve moguće načine odugovlači igru. Domaći su sve bliže pobjedi, a jedno njihovo odbijanje da vrate loptu za izvođenje auta jako je naljutilo Marka Tolića. Dinamovac je nasilu uzeo loptu od Kevina Wimmera, a zbog te situacije obojica su dobili žute kartone.

76′ – Dinamo teško dolazi do gola, a do kraja je ostalo još manje od 15 minuta, ne računajući nadoknadu.

69′ – Opasan udarac Kare. Zaprijetio je šutom malo izvan kaznenog prostora, a Livaković je s dosta muke odbio loptu u korner.

63′ – Bilo je opasno i u blizini Rapidovog gola. Ivanušec je lijepo probao ‘podvaliti’ loptu u kaznenom prostoru, ali nije bilo prave reakcije nikoga od suigrača.

63′ – Grüll je bio u prodoru na lijevoj strani, probao je vratiti u sredinu kaznenog prostora, ali Franjić je zaustavio loptu u situaciji koja nije djelovala bezazleno.

59′ – Službeni podatak kaže da je na tribinama bečkog stadiona nešto više od 22 tisuće ljudi.

58′ – Nedugo potom, Menalo je ponovno probao ubaciti s lijeve strane, ali učinio je to jako loše. Otišlo mu je preko noge, u gol-aut.

56′ – Menalo je bio na lijevoj strani kaznenog prostora, probao je s ubacivanjem, ali zaustavila ga je Rapidova obrana.

55′ – Na drugoj strani i dalje izgleda neuvjerljivo kada se Dinamo mora braniti, previše rupa je problem za Krznarovu momčad tijekom cijele utakmice.

50′ – Dinamo pokušava pritisnuti rano u drugom dijelu, ali ne ide lako protiv Rapida koji je s 10 igrača na svojoj polovici i izgleda vrlo čvrsto na terenu.

46′ – Počelo je drugih 45 minuta u Beču!

46′ – Dinamo u drugo poluvrijeme ulazi s dvojicom novih igrača. U igri su Šutalo i Baturina, a izašli  su Lauritsen i Gojak.

45’+1 – Završeno je prvo poluvrijeme, Rapid je u vodstvu.

44′ – Puno je prostora u kaznenom prostoru Dinama, to je veliki problem, sada je Ullmann s lijeve strane 16-erca pucao pokraj gola.

42′ – Grüll je pucao iz slobodnog udarca, lopta je išla nisko i nije bilo ugodna za Livakovića, ali Dinamov golman uspio je otkloniti opasnost uz manje probleme.

39′ – Novi udarac za Dinamo – Bruno Petković zbog ozljede ne može nastaviti utakmicu, zamijenio ga je srpski napadač Komnen Andrić.

34′ – Gol za domaće vodstvo pogledajte – ovdje.

34′ – Hofmann je zabio glavom nakon što ga je iz slobodnog udarca pronašao Grüll. Lauritsen je zakasnio pokrivanjem Rapidovog kapetana, stigla je kazna s 2:1 za domaće.

34′ – GOL! Rapid je u novom vodstvu, strijelac je domaći kapetan Maximilian Hofmann.

30′ – Ponovno se Dinamo mučio nakon izgubljene lopte. Rapid je došao do još jedne brze akcije, a na njezinom završetku stigao je promašaj Kare.

24′ – Gol za Dinamovo izjednačenje pogledajte – ovdje.

24′ – Oršić je odlično reagirao u kaznenom prostoru, stvari su u egalu! Dinamov strijelac došao je do lopte nakon što ga je pronašao Ivanušec, u nastavku akcije započete slobodnim udarcem koji je izveo Mišić.

24′ – GOOOOLLL!!! Dinamo je izjednačio, na semafor se upisao Mislav Oršić!

23′ – Greiml je dobio žuti karton za Rapid, za domaće je to važna stvar jer ta kazna znači njegovu izostanak u utakmici u narednom kolu u Zagrebu.

20′ – Ristovski je potegnuo izvana, lopta je od bloka otišla u novi korner za Dinamo.

18′ – Amer Gojak, jedno od iznenađenja u Dinamovom sastavu, pucao je s desne strane s ruba kaznenog prostora, ali samo u blok domaćih.

13′ – Prije nego je Rapid otišao u kontru, Dinamo se bunio jer ukrajinska sutkinja Kateryna Monzul nije označila prekršaj nad Petkovićem na drugoj strani terena. Činilo se da je bilo kontakta, Ukrajinka nije reagirala.

13′ – Opet je bilo jako opasno za Dinamo! Rapid je povukao još jednu kontru, Kara je pucao s lijeve strane kaznenog prostora, a Livaković ponovno brani.

9′ – Gol za rano vodstvo domaćina pogledajte – ovdje.

9′ – Rapidov strijelac iskoristio je asistenciju Kelvina Arasea nakon prodora po desnoj strani. Grüll je preciznim udarcem iz sredine kaznenog prostora razveselio domaće navijače.

9′ – GOL! Rapid vodi, zabio je Marco Grüll.

5′ – Evo i opasnosti za Dinamo! Nakon što je Ivanušec izgubio loptu, domaći su povukli brzu akciju, a Kara ju je zaključio udarcem koji je obranio Livaković.

2′ – I odmah je opasno, Dinamo prijeti! Franjić se poslije dobivenog duela izborio za udarac na lijevoj strani 16-erca, domaći su to odbili u korner…

1′ – Počela je utakmica u Beču!

Uoči početka susreta, dogodilo se prisjećanje na Dinamovu i hrvatsku legendu Zlatka Kranjčara. Cico je ostavio veliki trag i u Beču, a cijeli stadion pozdravio je uspomenu na njega velikim pljeskom.

RAPID BEČ: Gartler – Stojković, Greiml, Hofmann, Ullmann – Aiwu, Ljubičić – Arase, Fountas, Grüll – Kara

DINAMO: Livaković – Franjić, Theophile Catherine, Lauritsen – Menalo, Ivanušec, Mišić, Gojak, Ristovski – Petković, Oršić