Autor: hina

Barcelona je na Sanchez Pizjuanu kao gost svladala Sevillu sa 3-2, dok je Real na svom stadionu svladao Athletic iz Bilbaoa sa 5-1.

Nogometaši Barcelone zadržali su vodstvo na ljestvici španjolskog prvenstva i nakon pretposljednjeg, 37. kola s bodom više ispred drugog Reala iz Madrida. Barcelona je kao gost svladala Sevillu sa 3-2, dok je Real na svom stadionu svladao Athletic iz Bilbaoa sa 5-1.

Barcelona je na Sanchez Pizjuanu povela sa 3-0 pogocima Messija (5), Krkića (28) i Pedra Rodrigueza (62), da bi domaćini iako s igračem manje uspjeli postići dva gola i smanjiti na konačnih 3-2 preko Kanoutea (68) i Luisa Fabiana (71).

Real je do visoke pobjede protiv Athletica stigao u samoj završnici. Sve do 77. minute bilo je 1-1, Real je poveo golom Cristiana Ronalda (22-11m), a izjednačio je Yeste (40), da bi u samoj završnici Madrižani postigli četiri pogotka – Higuain (77), Sergio Ramos (79), Benzema (81) i Marcelo (88).

U posljednjem, 38. kolu Barcelona će na svom Camp Nou ugostiti Valladolid i u slučaju pobjede će obraniti naslov prvaka. S druge strane, Real će na gostovanje u Malagu, a za naslov mu treba pobjeda uz kiks Barcelone.

Hrvatski reprezentativac Mate Bilić igrao je do 86. minute za Sporting iz Gijona koji je na svom terenu odigrao 1-1 protiv Atletica iz madrida, te s tim bodom i teoretski osigurao ostanak u ligi.

REZULTATI 37. KOLA:

Getafe – Malaga 2-1 (Soldado 26, Pedro Leon 56 / Fernando 90+1)

Sporting – Atletico 1-1 (De las Cuevas 57 / Ibrahima 71)

Valladolid – Racing 2-1 (Baraja 56, Nauzet 78-11m / Christian 28)

Sevilla – Barcelona 2-3 (Kanoute 68, Luis Fabiano 71 / Messi 5, Krkić 28, Pedro 62)

Tenerife – Almeria 2-2 (Marc Beltran 14, Nino 90+3 / Piatti 17, Crusat 80)

Villarreal – Valencia 2-0 (Rossi 10, J. Llorente 18)

Xerez – Real Z. 3-2 (Francis 22, Michel 68, Carlos Calvo 74 / Ander 66, Gabi 76)

Espanyol – Osasuna 2-1 (Forlin 49, Osvaldo 51 / Vadocz 5)

Deportivo – Mallorca 1-0 (Riki 68)

Real M. – Athletic 5-1 (C. Ronaldo 22-11m, Higuain 77, Ramos 79, Benzema 81, Marcelo 88 / Yeste 40)