Autor: Totalsport

U Pragu je Chelsea pobijedio 1-0 pogotkom Brazilca Oscara u 82. minuti. Nakon dodavanja Hazarda mladi se Brazilac doslovno prošetao pokraj polovice domaće obrane i sa deset metara, lijevom nogom, plasirao loptu za jedini gol na utakmici.

Nogometaši Chelseaja, prošle sezone prvaci Europe, ovoga puta jure prema trofeju u Europa ligi, a londonska je momčad uspješno obavila prvu utakmicu šesnaestine finala.

Iako je postignut samo jedan pogodak, bila je to utakmica s pregršt šansi na obje strane. Spartini su igrači pogotovo u prvom dijelu promašivali i nemoguće (dvije situacije jedan na jedan sa Čechom), ali je i Chelsea imao dosta prilika, najviše u posljednjoj fazi utakmice.

Recimo da je od 81. minute za domaću momčad igrao 26-godišnji hrvatski nogometaš Manuel Pamić.

Dinamo je propustio u Kijevu doći do prednosti prije uzvrata protiv Bordeauxa. Završila je kijevska utakmica s 1-1, a Dinamo je cijelo drugo poluvrijeme napadao, pa tako i propustio penal u 76. minuti. U šesnaestercu Bordeauxa je srušen Gusev, a isti je igrač torpedirao loptu s bijele točke ravno u gredu. Inače, Gusev je u igru ušao u 61. minuti umjesto hrvatskog igrača Nike Kranjčara.

Domagoj Vida je odigrao svih 90 minuta za Kijevljane, dok je Ognjen Vukojević ostao na klupi.

Poveo je, inače, Dinamo pogotkom Harune u 20. minuti, ali je samo tri minute kasnije izjednačio Poljak Obraniak na asistenciju potencijalnog hrvatskog reprezentativca Gregoryja Sertica.