(VIDEO) NAPULJ U ZNAKU MARADONE! Rijeka novim porazom ostala bez šansi za euro proljeće

Rijeka ni u četvrtom kolu nije došla do boda u Europskom ligu. Danas su izgubili u Napulju od Napolija 2:0.

Puno će se više pričati o scenama izvan stadiona, kao i onima uoči početka utakmice, kada su se svi poklonili Diegu Maradoni.

Igrači Napolija na teren su izašli u dresovima s brojem deset u čast legendarnog Argentinca.

Što se same utakmice tiče Rijeka se dobro držala, imala i svojih prilika, no Napoli ih je probio u 41. minuti. Naivno su ispali Riječani, a Politano iz blizine zabija nakon asistencije Zielinskog.

U nastavku je tempo još pao, a pitanje pobjednika riješeno je u 75. minuti kada nakon novog propusta obrane Rijeke zabija Lozano.

Napoli je ovom pobjedom skočio na vrh skupine s devet bodova, dok je Rijeka ostala na nuli te bez šansi za prolaskom skupine.

U drugoj utakmici ove skupine AZ i Real Sociedad su odigrali bez golova 0:0. Oni su tako na sedam bodova.

Napoli – Rijeka 2:0

Tijek utakmice:

-90′ – Gotova je utakmica kojoj je Rijeka i službeno ostala bez prilike da dohvati jedno od dva mjesta koja garantiraju europsko proljeće. Napoli je slavio 2:0.

-90′ – U samoj završnici spašava Nevistić Rijeku težeg poraza, prvo sjajnom intervencijom na udarac Insignea, a onda i Lobotke.

-87′- Čerin i Andrijašević izlaze, a Hodža i Frigan su na terenu.

-82′- Insigne puca, no Nevistić je siguran.

-80′- Nova izmjena kod Rijeke. Braut je zamijenio Anastasija.

-78′- Mijenja Rožman. Umjesto Murića ušao je Yateke.

-75′ – Napoli ima 2:0! Nakon duge lopte loše reagira obrana Rijeke, lopta dolazi do Lozana koji pogađa za 2:0.

-72′ – Petagna se našao u dobroj prilici, no puca preko gola.

-69′ – Pao je malo tempo u nastavku utakmice. Nove zamjene kod Napolija. Demme i Elmas su izašli, a Mertens i Lobotka ulaze.

-64′ – Mijenja Napoli. Politano i Zielinski su izašli, a Lozano i Insigne su na terenu.

-60′ – Opet prijeti Rijeka, ovog puta preko Štefulja koji sa 16 metara puca iznad gola.

-57′ – Dao je sada Murić dugu loptu za Andrijaševića, koji je u zaleđu nažalost.

-51′ – Napoli prvi prijeti u nastavku preko Demmea čiji udarac ide pokraj gola.

-46′ – Počelo je drugo poluvrijeme.

– 45′-Gotovo je prvih 45 minuta u Napulju. Rijeka gubi 1:0

-44′- Mogla je Rijeka ekspresno do izjednačenja, no Meret je ovog puta junak domaćina. Prvo je udarac Lončara odbio u korner, a onda minutu kasnije još jednom sjajno reagira na udarac veznjaka Rijeke.

-41′ – NAPOLI POVEO! Pomalo naivno ispali su Riječani, Zielinski je probio lijevu stranu i ubacio u sredinu gdje Politano zabija za 1:0.

– 39′- Opasno je sada bilo pred golom Rijeke nakon kornera, zaprijetio je Bakayoko, no odlazi to pokraj gola.

– Nestvarne su scene ispred stadionu u Napulju!

-34′ – Opet Nevistić! Još jedna sjajna reakcija golmana Rijeke, ovog puta nakon udarca Di Lorenza.

-33′ – Dobra prilika za Rijeku! Povukli su kontru, ali Murićev udarac s ruba šesnaesterca ide pokraj gola.

-27′ – Prva velika prilika Napolija. Pategna je sjajno dao za Politana koji izlazi sam pred Nevistića, no golman Rijeke sjajno brani. U nastavku akcije Maksimović puca daleko od gola.

-23′ – Pategna je pucao s ruba šesnaesterca, no ravno u Nevistića.

-20′ – Rijeka jako dobro stoji na terenu u prvih 20 minuta, dobre se brane, orijentirani su na kontre i čekaju svoju priliku.

-15′ – Opet prijeti Štefulj, međutim ni ovog puta nije precizan,

-11′ – Zaprijetio je sada Bakayoko glavom, ali Nevistić je na mjestu.

-8′ – Pucao je sada Štefulj, no ni on nije precizan.

-7′ – Odgovorila je Rijeka preko Tomečaka koji s 13, 14 metara iz dobre pozicije puca pokraj gola.

-5′ -Zaprijetili su prvi put domaćini, no udarac Elmasa nije bio precizan

-1′ – Počela je utakmica na San Paolu.

– Uoči početka utakmice minuta šutnje za Diega Maradonu.

– Izašli su domaćini na teren u dresovima s brojem deset.

– Igrači Napolija izašli su na teren uz pjesmu Life is Life.

– Nevjerojatne scene ispred stadiona u Napulju:

View this post on Instagram

A post shared by 433 (@433)

– Uoči četvrtog kola Rijeka nema još bodova, dok Napoli, Real Sociedad i AZ imaju po šest.

– Sastav Rijeke: Nevistić, Tomečak, Velkovski, Galović, Smolčić, Anastasio, Murić, Čerin, Lončar, Štefulj, Andrijašević.

– Sastav Napolija: Meret, Di Lorenzo, Maksimović, Koulibaly, Ghoulam, Demme, Bakayoko, Politano, Zielinski, Elmas, Petagna.

– Utakmicu na San Paolu sudit će Turčin Ozkahya.

– Ispred Maradoninih murala u gradu i danas se skupljaju građani Napulja.

– Na San Paolu večeras neće biti gledatelja, no zato će u gradu biti vrlo emotivno. Nakon minute šutnje, diljem grada uslijedit će gromoglasan aplauz. Više o tome ovdje.