(VIDEO) MODRIĆ PREKRASNO ASISTIRAO: Inter s Hrvatima srušio senzaciju, Messi spasio PSG!

U novoj večeri Lige prvaka, odigrane su utakmice trećeg kola u četiri skupine. Među njima, hrvatskim ljubiteljima nogometa bilo je osobito zanimljivo u grupi D.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić igrali su u početnih 11 u dresu Intera, u dolasku do 3:1 protiv moldavskog Sheriffa na San Siru. S dvojicom Hrvata u momčadi, Inter je slavio protiv pobjednika nad Dinamom u završnom pretkolu. Milanezi su time nanijeli Sheriffu prvi poraz u ovoj grupi, nakon što su Moldavci potkraj rujna šokirali Real u Madridu (2:1) i imali su svih šest bodova poslije prva dva kola u skupini.

Brozović i Perišić igrali su do 85. minute.

Uvjerljivi Madriđani

Real je s visokih 5:0 slavio u Ukrajini, u ogledu s domaćim Šahtarom. Luka Modrić igrao je do 78. minute za goste iz Madrida, a istaknuo se sjajnom asistencijom Viniciusu Junioru za Realovih 2:0 rano u drugom poluvremenu.

Asistenciju hrvatskog reprezentativnog kapetana pogledajte – ovdje. (TV prava: TV Arena Sport)

Skupina D

Inter – Sheriff 3:1 (Džeko 34′, Vidal 58′, De Vrij 67’/Thill 52′)

Nakon pobjeda kod kuće protiv Šahtara, a zatim i u Madridu, Sheriff se nadao novom iznenađenju, ali do njega ipak nije mogao. Moldavci su u ranoj fazi utakmice zaprijetili u dugom napadu, ali bez prave opasnosti za gol, dok je nakon toga Inter odgovorio svojim pritiskom. Denzel Dumfries je nakon lijepog dodavanja Edina Džeke stigao pred gol gostiju iz Moldavije, ali nije dobro kontrolirao loptu i propala je šansa za Interovo vodstvo. Nakon toga, Džeko je i sam bio u šansi, ali u njegov udarac ušao je protivnički golman Dumitru Celeadnic.

Di Marco je u 33. iz slobodnog udarca ponovno testirao Celeadnica, a golman gostiju bio je spreman i za to. No, nije mu bilo izlaza odmah potom. Nakon kornera, Edin Džeko je u 34. minuti lijepim volejem zabio za 1:0. Cristiano je u 41. pokušao izjednačiti za goste, ali Samir Handanović dobro je reagirao na golu Intera.

Ivan Perišić je u 43. minuti lijepo pucao koji metar izvan kaznenog prostora. Lopta je od bloka završila malo pokraj gola.

Rano u drugom poluvremenu stigla su nova uzbuđenja. Sebastien Thill je u 52. minuti donio veselje gostima sjajnim golom iz slobodnog udarca, Handanović tu nije mogao puno, a nedugo potom, nije nedostajalo puno do Perišićevog gola i Interovog novog vodstva. Hrvatski reprezentativac je nakon Džekinog dodavanja pogodio vanjski dio stative.

Domaći su se ipak veselili već u 58. minuti. Nakon što ga je pronašao Džeko, Arturo Vidal bio je strijelac za 2:1 u Interovu korist. Sheriff je upao u još veće probleme u 67. minuti, kada je Stefan de Vrij na Dumfriesovu asistenciju pogodio za završnih 3:1.

Šahtar – Real Madrid 0:5 (Krivcov 38′ – autogol, Vinicius Junior 51′, 56′, Rodrygo 65′, Benzema 90’+1)

Real se u Ukrajini  vratio na uspješniji put nakon poraza od Sheriffa u prošlom kolu. Madriđani su poveli autogolom Sergija Krivcova u 38. minuti. Vinicius Junior je s dva gola u ranoj fazi drugog poluvremena povisio vodstvo gostiju, a Rodrygo je otklonio svu neizvjesnost golom za 4:0 za goste u 65. minuti. Za završnih 5:0 zabio je Karim Benzema.

Skupina A

PSG – RB Leipzig 3:2 (Mbappe 10′, Messi 67′, 74′ – penal/Silva 28′, Mukiele 57′)

PSG je na Parku prinčeva dočekao goste iz Njemačke i slavio je u susretu obilježenom preokretima. Joško Gvardiol je za početak bio na klupi Leipziga.

Kylian Mbappe je u 10. minuti doveo domaće u vodstvo, a Leipzig je u 28. stigao u egal zaslugom Andrea Silve. Preokret gostiju dogodio se u 57. minuti, kada je strijelac za 2:1 bio Nordi Mukiele.

Utakmica puna uzbuđenja donijela je PSG-ov povratak golom Lionela Messija (67′) za 2:2, uz asistenciju Mbappea. Gvardiol je dočekao svoju priliku nedugo potom, ušao je s klupe u 69. minuti.

Messi je u 74. golom iz penala donio Parižanima preokret na 3:2, za dolazak do tri boda, a potvrdu pobjede propustio je Mbappe koji pri kraju utakmice nije zabio iz novog penala domaćina. Taj penal je svojim prekršajem skrivio Gvardiol.

Club Brugge – Manchester City 1:5 (Vanaken 81’/Cancelo 30′, Mahrez 43′ – penal, 84′, Walker 53′, Palmer 67′)

Manchester City je u ranijem terminu bio uvjerljiv u Belgiji. Na prvi gol trebalo se čekati, Joao Cancelo zabio ga je u 30. minuti, a nakon toga je krenulo.

Riyad Mahrez bio je strijelac dva puta, iz penala u 43. i u 84. minuti, a preostale golove za goste zabili su Kyle Walker (53′) i Cole Palmer (67′). Za domaće se na semafor upisao Hans Vaneken, koji je u 81. minuti donio privremeno smanjenje na 4:1.

Skupina B

Atletico Madrid – Liverpool 2:3 (Griezmann 20′, 34’/Salah 8′, 76′ – penal, Keita 13′)

Liverpool je u još jednom efikasnom dvoboju slavio u Madridu. U porazu domaćina, Diego Simeone ostavio je Šimu Vrsaljka na Atleticovoj klupi.

Mohamed Salah je u osmoj minuti donio rano veselje gostima s Anfielda. Za 2:0 zabio je Naby Keita (13′), a Atletico se vratio u egal golovima Antoinea Griezmanna u 20. i 34. minuti.

Griezmann je u ranoj fazi drugog poluvremena napravio nešto puno gore za svoju momčad, dobio je izravni crveni karton u 54. minuti, a s igračem više, Liverpool je došao do novog vodstva i pobjede Salahovim golom iz penala 15-ak minuta do kraja.

Porto – Milan 1:0 (Diaz 65′)

Bez pomoći Ante Rebića, koji pauzira zbog ozljede gležnja, Milan je u trećem kolu u gostima doživio poraz u Portugalu. Domaći su došli do tri boda golom Kolumbijca Luisa Diaza u 65. minuti.

Skupina C

Ajax – Borussia Dortmund 4:0 (Reus 11′ – autogol, Blind 25′, Antony 57′, Haller 72′)

U Amsterdamu su se susrele momčadi sa svih šest bodova nakon prva dva kola u ovoj grupi, a dvoboj je išao samo u jednom smjeru. Marin Pongračić počeo je na klupi gostiju iz Njemačke, s ulaskom u 79. minuti.

Ajax je poveo autogolom Marca Reusa u 11., a za 2:0 zabio je Daley Blind u 25. minuti. Antony je u 57. povisio prednost domaćina, a Sebastien Haller je u 72. donio završnih 4:0.

Bešiktaš – Sporting Lisabon 1:4 (Larin 24’/Coates 15′, 27′, Sarabia 44′ – penal, Paulinho 89′)

S Domagojem Vidom na terenu svih 90 minuta i u ulozi kapetana, Bešiktaš je doživio neugodni poraz od gostiju iz Portugala.

Sebastian Coates je u 15. minuti donio Sportingu 1:0, a na asistenciju Miralema Pjanića, domaćima je poravnanje osigurao Cyle Larin (24′). No, Bešiktaševo veselje nije trajalo dugo.

Coates je u 27. minuti svojim drugim golom vratio Sporting u vodstvo, a do kraja su zabili i Pablo Sarabia iz penala u 44. te Paulinho u 89. minuti. Vida je skrivio penal iz kojeg je Sarabia bio strijelac za 3:1 za goste.