(VIDEO) MODRIĆ BRILJIRA U LIGI PRVAKA: Hrvat je novi rekorder, evo zašto mu se divi cijeli svijet

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Real Madrid je u posljednjem kolu natjecanja po skupinama Lige prvaka s 5:1 kod kuće protiv Celtica osigurao prvo mjesto u grupi F, a na tom putu, važni korak za Madriđane stigao je ranim golom Luke Modrića, iz penala u šestoj minuti.

Modrić se sveukupno četvrti put ove sezone upisao među strijelce u dresu Reala, drugi put u Ligi prvaka, nakon što je Celticu zabio i u gostima u prvom kolu.

Ovog puta, još jednom je pokazao koliko znači madridskom klubu.

Nitko kao Modrić

Ovim golom, Modrić je s 37 godina i 54 dana postao najstariji igrač koji je zabio iz penala u Ligi prvaka. Iza sebe ostavio je do sada najstarijeg Turčina Buraka Yilmaza, koji je protekle sezone zabio za Lille protiv Chelseaja prije nego je napunio 37 godina.

Juranović nije zabio iz penala

Modrić je svoj penal iskoristio, kasnije je to napravio i Rodrygo, za Realovo povećanje na 2:0 u 26. minuti, dok na drugoj strani nije bilo dovoljne preciznosti s bijele točke dok je za Celtic pucao Josip Juranović, drugi hrvatski reprezentativac u akciji u ovom susretu.

Juranoviću je u 35. minuti penal ‘skinuo’ Thibaut Courtois. Bila je to lopta koja je išla preblizu belgijskom golmanu, bez puno problema za njega nakon što je pogodio u koju će stranu pucati Vatreni.

Juranovićev neiskorišteni penal pogledajte – ovdje.

Real je u 51. minuti zabio i treći gol. Marco Asensio bio je strijelac nakon asistencije Danija Carvajala. Domaći na tome nisu stali. Vinicius Jr. je u 61. minuti povisio na 4:0, a Fede Valverde je u 71. pogodio za 5:0. Jota je u 84. minuti smanjio na završnih 5:1.

Modrić je igrao do 66. minute, a Juranović je bio u akciji od početka do kraja.

Leipzig razočarao Jovićevićev Šahtar

U drugoj utakmici posljednjeg kola u skupini F, Šahtar nije uspio ostvariti svoj cilj u sezoni u kojoj domaće nastupe u Europi ima u Varšavi. Dakako, razlog je invazija na Ukrajinu zbog koje je momčad Igora Jovićevića morala igrati izvan svoje domovine.

S hrvatskim trenerom na klupi, Šahtar je u ulozi domaćina s 4:0 izgubio od RB Leipziga koji je time osigurao drugo mjesto i nastavak u Ligi prvaka, dok će ukrajinski klub svoje nove utakmice eurokupova imati u Europskoj ligi.

Joško Gvardiol je u pobjedi Leipziga igrao od početka do kraja, a kod posljednjeg gola njemačkog kluba, u 68. minuti, veliku ulogu je svojim udarcem odigrao bivši dinamovac Dani Olmo odmah po ulasku u igru. Ipak, umjesto Olmove realizacije, službeno je upisan autogol Valerija Bondara.

Autor:Dnevno.hr/I.K.