Screenshot: Instagram/Mateo Kovačić

(VIDEO) KRENUO JE SPEKTAKL! Bayern učinio Barcelonu nemoćnom, dobar početak prvaka

Bayern je bio dominantan u prvoj večeri natjecanja po skupinama u novoj sezoni Lige prvaka. Gosti iz Münchena su s 3:0 slavili u Barceloni, čime su najavili lov na prvo mjesto u skupini F.

Chelsea je krenuo u obranu naslova s 1:0 kod kuće protiv Zenita u skupini H, s punom minutažom Matea Kovačića.

Malmö nije bio jednako uspješan na domaćem terenu. Hrvatski reprezentativni napadač Antonio Mirko Čolak igrao je od početka do kraja, a njegova momčad je u drugoj utakmici skupine H s 3:0 izgubila od Juventusa.

Skupina E

Barcelona – Bayern 0:3 (Müller 34′, Lewandowski 56′, 85′)

Dynamo Kijev – Benfica 0:0

Veliki dvoboj na stadionu Camp Nou obilježio je prvu večer u skupini E. Mladi hrvatski reprezentativac Josip Stanišić počeo je utakmicu na klupi Bayerna, ušao je u 82. minuti, a njegova momčad je u ranoj fazi utakmice zaprijetila Barceloni udarcem Sanea. Nakon što se lopta odbila od nekoga u obrani, golman Ter Stegen spasio je domaće krasnom intervencijom.

Ter Stegenu i Barceloni nije bilo spasa u 34. minuti. Thomas Müller pucao je izvana, a nakon što se lopta odbila od Erica Garcije, golman domaćina nije uspio reagirati i Bayern je došao do vodstva.

U 52. minuti Bayern je mogao i do 2:0, ali Ter Stegen je novom sjajnom obranom spasio Barcelonu. Izvukao je domaće ‘skidanjem’ udarca koji je uputio Sane. Međutim, spasa za Barcu nije bilo u 56. minuti, kada je Robert Lewandowski zabio za povećanje gostujućeg vodstva. Lewandowski je u 85. potvrdio Bayernovu pobjedu.

Müllerov gol pogledajte ovdje, a dva gola Lewandowskog ovdje i – ovdje.

Dynamo Kijev i Benfica su u drugoj utakmici prvog kola ove skupine odigrali bez golova.

Skupina F

Villarreal – Atalanta 2:2 (Trigueros 39′, Danjuma 73’/Freuler 6′, Gosens 83′)

Mario Pašalić počeo je na klupi Atalante i ušao je u 71. minuti na gostovanju protiv Villarreala, aktualnog pobjednika Europske lige, koji je time izborio svoju ovosezonsku ulaznicu za Ligu prvaka. Gosti iz Bergama poveli su rano, golom švicarskog veznjaka Reme Freulera u šestoj minuti.

Za Villarreal je u 39. izjednačio Manu Trigueros, a preokret je golom u 73. donio Nizozemac Arnaut Danjuma. Atalanta se ipak uspjela vratiti, Nijemac Robin Gosens je u 83. minuti bio strijelac za 2:2.

Skupina G

Lille – Wolfsburg 0:0

Poslije dolaska iz Atletico Madrida, Ivo Grbić je na golu Lillea branio cijelu utakmicu u domaćem susretu s Wolfsburgom. Završeno je bez golova nakon što su se domaći veselili u 48. minuti, ali gol Lilleovog Kanađanina Jonathana Davida na koncu nije bio priznat nakon intervencije VAR-a.

Skupina H

Chelsea – Zenit 1:0 (Lukaku 69′)

Malmö – Juventus 0:3 (Alex Sandro, Dybala 45′ – penal, Morata 45’+1)

Mateo Kovačić je od početka do kraja utakmice igrao u pobjedi europskog prvaka Chelseaja s 1:0 protiv Zenita, koji je u Londonu bio bez Dejana Lovrena. Chelsea je dugo lomio čvrste goste, a gol je pao u 69. minuti kada se na semafor upisao Romelu Lukaku.

U utakmici Malmö – Juventus gostima iz Torina u dresu domaćina prijetio je hrvatski reprezentativac Antonio Mirko Čolak, ali napadač Vatrenih i njegovi suigrači nisu se dobro proveli.

Juventus je poveo golom Brazilca Alexa Sandra u 23. minuti. Nova dva gostujuća gola pala su u završnici prvog poluvremena. Paulo Dybala prvo je zabio iz penala, a Alvaro Morata donio je Juveu 3:0 u sudačkoj nadoknadi.