(VIDEO) KAKVE GREŠKE, A SUDIT ĆE DERBI! Zagrepčani su skoro skupo platili, pogledajte što se događalo

Lokomotiva je u posljednjoj današnjoj utakmici osmine finala Kupa Hrvatske u gostima s 3:2 slavila protiv Varaždina, a ogled u kojem je odluka pala golom 18-godišnjeg veznjaka Lukasa Kačavende u 72. minuti nije bio zanimljiv samo zato što su Zagrepčani slavili tek kako se utakmica bližila kraju.

Za zanimljive stvari pobrinula se i sudačka ekipa predvođena Dujom Strukanom. Dogodile su se dvije situacije koje su privukle pažnju, obje kod golova domaće momčadi.

U 22. minuti zabio je Marko Stolnik, dok je u 49. strijelac bio Igor Postonjski, koji je u tom trenutku postavio 2:2 zabivši iz penala. No, obje situacije zakinule su Lokomotivu, kako se moglo vidjeti na snimci. Kod Stolnikovog gola nije bilo suđeno zaleđe, prošlo je bez reakcije pomoćnog suca Hrvoja Radića, dok je penal za Varaždin stigao nakon što je Strukan dosudio prekršaj Justina de Haasa nad Micheleom Šegom.

Kako se vidjelo iz kuta najbližeg tom duelu, nije bilo De Haasovog kontakta nogom s Varaždinovim igračem koji je bio u prodoru u kaznenom prostoru. Sporne situacije približile su Sportske novosti, a možete iz pogledati – ovdje.

Lokomotiva je na koncu ipak slavila. Prije Kačavende, u prvom poluvremenu zabili su Ibrahim Aliyu u šestoj i Josip Pivarić iz penala u 27. minuti, pa dvije situacije koje su išle na ruku domaćima kod njihovih golova na koncu nisu utjecale na odluku tko ide dalje.

Na ovo su se nakon pobjede osvrnuli i u Lokomotivi, spominjući zanimljive i ‘zanimljive’ detalje u objavi na Instagramu.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli NK Lokomotiva Zagreb (@nklokomotiva)

Nakon ovog, Duje Strukan ponovno će biti u akciji sa zviždaljkom ovog vikenda. U nedjelju će suditi najzvučniju utakmicu 14. kola hrvatskog prvenstva, derbi u kojem će se na Rujevici sastati Rijeka i Osijek, a nadat će se da će se poslije susreta o njemu i suđenju pričati manje.