(VIDEO) HRVATI RASTURAJU: Pali su gol i ‘bomba’, a evo kako je jedan gadno zabrljao!

Protekli nogometni vikend nije bio zanimljiv i plodan samo najjačim hrvatskim adutima u velikim klubovima. Nakon stanke zbog reprezentativnih utakmica i povratka ligaškom nogometu, bilo je zanimljivo i drugdje, s velikim ulogama Hrvata u SAD-u i talijanskoj Serie B.

U američko-kanadskom MLS-u susreli su se Los Angeles FC i Real Salt Lake, a u porazu gostiju s 3:2 sudjelovali su Damir Kreilach i Toni Datković, Hrvati u dresu Real Salt Lakea.

Kreilach je bio strijelac jedan od dva gola za goste, a Datković je pomogao domaćoj momčadi autogolom.

Prekrasan potez Kreilacha

U prvom poluvremenu, Kreilach se istaknuo prekrasnim golom izvana kojim je donio svojoj momčadi privremeno izjednačenje na 1:1 u 28. minuti. Gol pogledajte – ovdje.

Datković je u 59. minuti ubilježio autogol koji se pokazao odlučujućim, donio je domaćem klubu vodstvo od 3:2, a gosti se nakon toga nisu uspjeli vratiti. Autogol hrvatskog beka nakon nevjerojatnog nesporazuma s golmanom Davidom Ochoom pogledajte – ovdje.

Dobro predstavljanje bivšeg hajdukovca

Stanko Jurić, nekadašnji igrač Hajduka, ovog je ljeta prešao u Parmu, a u novom klubu predstavio se golom i asistencijom u pobjedi svoje momčadi s gostujućih 4:0 protiv Pordenonea u trećem kolu Serie B.

Jurićev prvi gol u drugom rangu talijanskog klupskog nogometa pogledajte – ovdje.