(VIDEO) HRVAT GOLČINOM ŠOKIRAO VATRENOG I DRUŠTVO! Leko ispred Mourinha, slavi proljeće, dalje prošla i Zvezda

Autor: Matija Majdak

U drugoj utakmici Dinamove skupine K CSKA u Moskvi izgubio od Wolsbergera 1:0.

Austrijskoj momčadi pobjedu je u 22. minuti fantastičnim golom iz daljine osigurao hrvatski napadač Dario Vizinger. Gol pogledajte ovdje.

Vlašić je odigrao cijelu utakmicu, Bistrović je ušao u 64. minuti. Vizinger je kod gostiju igrao do 70. minute.

Dinamo je osvojio skupinu s 11 bodova, Wolfsberger ima sedam, Feyenoord pet, a CSKA tri boda.

Ante Rebić predvodio je napad Milana u pobjedi protiv Celtica 4:2 u skupini H.

Škoti su golovia Rogića u 8. i Edouarda u 14. minuti imali 2:0, no Calhanoglu u 24. i Castillejo u 26. vraćaju stvari na početak. Rossoneri su do potpunog preokreta stigli u 50. minuti preko Haugea. Konačnih 4:2 postavio je Diaz u 82. minuti

Domagoj Bradarić odigrao je 90 minuta u pobjedi Lillea 2:1 protiv Sparte Prag. Iako su gosti od 65. minute igrali s igračem manje nakon drugog žutog kartona Celustke, samo šest minuta kasnije preko Krejcija stigli su do vodstva. Domaćin je do izjednačenja stigao u 80. minuti preko Yilmaza, a isti igrač osigurao im je i pobjedu četiri minute kasnije

Lille ima 11 bodova, Milan deset bodova, Sparta šest, a Caltic jedan bod.

U skupini J Ivan Leko i njegov Antwerp pobijedili su Ludogorec 3:1. Poveli su domaćini golom Hongle u 19. minuti, no gosti se vraćaju u 50. minuti preko Despodova. Novo vodstvo belgijskoj momčadi donosi De Laet u 72. minuti, a pobjedu je potvrdio Benson u 87. minuti.

U drugoj utakmici te skupine LASK i Tottenham su odigrali 3:3.. Michorl, Eggestein i Karamoko zabili su za domaćine, a Bale, Son i Alli bili su strijelci za goste.

Antwerp ima 12 bodova, Tottenham deset, LASK je na šest, a Ludogorec na nuli.

Andrej Kramarić odigrao je 90 minuta u remiju 0:0 u Beogradu protiv Crvene zvezde u skupini L. U drugoj utakmici Liberec je s 2:1 slavio kod Genta.

Hoffenheim i Zvezda su tako osigurali europsko proljeće.

U skupini G Zorya je golom Sayyadmanesha s 1:0 srušila Leicester, dok je Braga s 4:2 slavila kod AEK-a za koji je 90 minuta odigrao Marko Livaja. Leicester i Braga imaju deset bodova, Zorya šest, a AEK tri.

U skupini I Villarreal je s 1:0 pobijedio Sivasspor, dok su Maccabi Tel Aviv i Qarabag odigrali 1:1. Villarreal ima 13 bodova, Maccabi osam, Sivasspor šest, a Qarabag jedan.

SKUPINA G:
AEK – Braga 2-4 (Nelson Oliveira 31, Vasilantonopoulos 89 / Tormena 8, Esgaio 10, Horta 45, Galeno 83)
Zorja – Leicester City 1-0 (Sayyadmaneshshiadeh 84)
TABLICA:
1 Leicester City 5 3 1 1 12-5 10
2 Braga 5 3 1 1 12-10 10
3 Zorja 5 2 0 3 6-9 6
4 AEK 5 1 0 4 7-13 3

SKUPINA H:
Milan – Celtic 4-2 (Calhanoglu 24, Castillejo 26, Hauge 50, Brahim Diaz 82 / Rogić 7, Edouard 14)
Lille – Sparta 2-1 (Burak Yilmaz 80, 84 / Krejči 71)
TABLICA.
1 Lille 5 3 2 0 12-5 11
2 Milan 5 3 1 1 11-7 10
3 Sparta 5 2 0 3 10-11 6
4 Celtic 5 0 1 4 7-17 1

SKUPINA I:
Qarabag – Maccabi TA 1-1 (Romero 37 / Cohem 22-11m)
Sivasspor – Villarreal 0-1 (Chukwueze 75)
TABLICA.
1 Villarreal 5 4 1 0 14-5 13
2 Maccabi TA 5 2 2 1 5-7 8
3 Sivasspor 5 2 0 3 9-10 6
4 Qarabag 5 0 1 4 4-10 1

SKUPINA J:
LASK – Tottenham Hotspur 3-3 (Michorl 42, Eggenstein 84, Karamoko 90+3 / Bale 45+2-11m, Son 56, Alli 87-11m)
Antwerpen – Ludogorec 3-1 (Hongla 19, De Laet 72, Benson 87 / Despodov 53)