(VIDEO) HAJDUKU SE SVE OTVORILO! Bjelica nije mogao vjerovati kad je ovo vidio…

Početak 17. kola hrvatskog prvenstva donio je veselje Osijeku i Hajduku u domaćim utakmicama. Osječani su s 3:1 bili bolji od Lokomotive, dok je Hajduk na Poljudu s 4:0 nadigrao Istru 1961, u predstavi koja je razveselila domaće navijače i nedavno pristiglog litavskog trenera Valdasa Dambrauskasa.

Dambrauskasova momčad je svoje golove raspodijelila ravnomjerno, po dva u svakom poluvremenu. U prvom dijelu su strijelci bili Ljubičić i Fossati, a u nastavku Krovinović i Livaja. Hajduku je to bila treća uzastopna prvenstvena pobjeda, s početkom serije poslije poraza od Slaven Belupa u Koprivnici, što je na početku studenog dovelo do otkaza Šveđaninu Jensu Gustafssonu na klupi splitskih Bijelih.

Poslije dolaska litavskog trenera za sada stižu samo pobjede. Novi test doći će u utorak u četvrtfinalu Kupa Hrvatske protiv Lokomotive u Zagrebu, a kako je to izgledalo protiv Istre, sa svim golovima s utakmice, pogledajte – ovdje.

Prestigli Dinamo

Splitski Bijeli su ovom pobjedom barem privremeno izbili na treće mjesto ljestvice, poziciju ispred Dinama, pred kojim sada imaju dva boda prednosti, ali i dvije utakmice više.

Dinamo će svoj susret 17. kola sutra na Šubićevcu igrati protiv Šibenika.

Osijek povisio prednost

Osijek je došao do četiri boda prednosti na vrhu ljestvice domaćom pobjedom nad Lokomotivom. Momčad Nenada Bjelice izvela je preokret nakon ranog primljenog gola, s vodstvom gostiju zaslugom Kulenovića u devetoj minuti.

Do kraja prvog poluvremena izjednačio je Nejašmić, a s dva gola u posljednjih pet minuta Osječanima su pobjedu donijeli golovi Dakua i Fiolića. Lokomotiva je u drugom poluvremenu imala čak dva isključenja, s odlaskom Ibrahima i Čokaja s terena zbog po dva žuta kartona.

Sporna situacija

Utakmicu je obilježila i sporni nepriznati Osijekov gol, što je moglo ozbiljno oštetiti Bjeličinu momčad. Trener Osječana i njegovi igrači su kod 1:1 slavili nakon lijepog Žaperovog udarca malo izvan kaznenog prostora, ali taj gol nije bio priznat nakon intervencije iz VAR prostorije i provjere snimke – iako se čini kako nije jasno vidljivo da lopta nije prešla gol-liniju cijelim svojim obujmom.

Osijek je na koncu ipak slavio, a spornu situaciju dok je rezultat bio izjednačen i sve golove pogledajte – ovdje.