(VIDEO) DINAMOVA AKCIJA I SJAJAN GOL: Petko i Oršić ponizili Talijane, ovo će se dugo vrtjeti…

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Dinamo nije uspio iznenaditi Milan na San Siru, no nakon poraza s 3:1 na gostovanju u Italiji, pamtit će se i lijepe stvari u igri zagrebačkih Plavih. U prvom poluvremenu stigle su dvije lijepe prilike dok je na semaforu bilo 0:0, a u nastavku, momčad Ante Čačića uspjela je zabrinuti talijanskog prvaka krasnom akcijom koja je okončana golom Mislava Oršića za smanjenje na 2:1 u 57. minuti.

Dinamo se time vratio u igru za barem bod, a iako nije išlo do željenog rezultata, ostaje jako lijep dojam koji je ostavila Oršićeva realizacija u krasnoj akciji Plavih.

Sve se pritom odvilo u samo nekoliko poteza, a obrana domaće momčadi ostala je zatečena.

Kao po špagi

Oršić je sve započeo nakon primanja lopte na svojem lijevom krilu, potom je proslijedio do Brune Petkovića koji je već bio na lijevoj strani kaznenog prostora, a slijedio je Oršićev trk u središte 16-erca, s očekivanjem što se sprema. To je i stiglo, sa sjajnom Petkovićevom asistencijom, uz loptu koja je prošla između domaćih obrambenih igrača, nakon čega je ostala samo realizacija. Bilo je to kao po špagi, slično akcijama na malonogometnom terenu.

Sve golove, uključujući i Dinamovu majstoriju, pogledajte – ovdje.

‘Razumijemo se jako dobro’

Akciju koja je ostavila Milanovu obranu ‘zaleđenom’ opisao je Bruno Petković, u svojem osvrtu na utakmicu pred kamerama HTV-a na kraju večeri na San Siru.

‘Mislav i ja razumijemo se jako dobro, odigramo već po osjećaju’, rekao je Petković kako to ide.

Slijedi pogled prema Austriji

Dinamo je poslije nastupa u Milanu ostao na tri boda nakon prva dva kola, a sljedeći europski nastup bit će vrlo bitan. U trećem kolu u skupini na redu je gostovanje protiv Red Bull Salzburga, s utakmicom koja će biti odigrana 5. listopada, nakon stanke zbog reprezentativnih nastupa.

Bit će vremena za pripremu, a šest dana nakon toga, slijedi i domaća utakmica protiv Salzburga, u dvotjednoj mini-seriji koja će puno reći o sudbini zagrebačkih Plavih u ovoj grupi.

Autor:Dnevno.hr/I.K.