(VIDEO) DINAMO IZBORIO PROLJEĆE U EUROPI! Gojak i Oršić prekrasnim golovima ispisali povijest!

Zagrebački Dinamo uspio je izboriti proljeće u Europi nakon predugih 49 godina čekanja. U četvrtom kolu Europske lige pao je Spartak iz Trnave s 3:1 i to je bilo dovoljno Modrima da osiguraju nastup u nokaut fazi. Dinamo je sada prvi u skupini s 12 bodova i više ništa ne može spriječiti Bjeličinu momčad na putu do europskog proljeća! Svaka čast dečkima!

DINAMO – SPARTAK TRNAVA 3:1

90′ + 4′ – DINAMO JE IZBORIO PROLJEĆE U EUROPI!

90′ – Sudac produžuje utakmicu za još četiri minute.

89′ – Mario Budimir ulazi, Dani Olmo izazi, također uz ovacije.

87′ – Jasno je sada polako svima, Dinamo je gotovo sigurno osigurao proljeće u Europi. Spartaku treba čudo da preokrene protiv ovako moćnog Dinama. Još malo do kraja.

82′ – Šunjić ulazi Oršić izlazi i dobija ovacije.

79′ – GOOOOL! ORŠIĆ ZABIJA! Petković je odradio sjajan posao, lijepo je predvidio kretnje obrane Spartaka i onda zavrnuo loptu na peterac, drugu stativu za Oršića koji hladnokrvno zabija. To mu je već treći u Europskoj ligi.

76′ – Bruno Petković ulazi izlazi Mario Gavranović. Ovacije je dobio Švicarac.

72′ – Valja reći kako je dosta navijača otišlo s utakmice ranije zbog magle jer s tribina, pogotovo s viših pozicija se baš ništa ne vidi.

70′ – Spartak mijenja prvi. Ali Ghorbani izlazi Malecki ulazi.

63′ – GOL! Spartak je smanjio i to prekrasnim pogotkom! Chanturashvili je primio loptu na lijevoj strani, fintirao je Stojanovića koji je malo naivno ispao i onda plasirao loptu u suprotni kut Livkovića.

62′ – Zanimljiva i duhovita reakcija Boysa na vremenske neprilike. Poveli su s istoka “Serbus dragi Zagreb moj, kaj se skrivaš v megli toj”.

60′ – I opet dvojbena situacija. Na rubu kaznenog prostora srušen je Olmo, ali sudac kaže da je bio start na loptu.

58′ – Vrlo diskutabilna situacija. Čonka je srušio Stojanovića u kaznenom prostoru i nije bilo starta na loptu već ga je odnio tijelom s leđa. Međutim sudac je odmahnuo.

57′ – Sjajna kontra Dinama. Oršić je povukao po lijevoj strani, dao u sredinu za Gavranovića, a ovaj je pokušao lobati vratara i promašio je gol. Šteta, bila je to sjajna šansa.

54′ – Kakav brutalan prekršaj. Ali je bespotrebno, nakon što je Ademi već odigrao pass, uklizao i odnio ga. Igrač Spartaka je zbog toga kažnjen žutim kartonom.

50′ – Spartak je imao šansu. Čonka je šutirao s dvadesetak metara, ali na kraju je to bio samo udarac iz kuta.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme. Vidljivost je i dalje katastrofalna, ali utakmica će se odigrati.

45′ + 1′ – Kraj je prvog dijela, sjajnog prvog dijela za Dinamo. Modri vode s dva gola razlike, a realno moglo je tu pasti i još nekoliko da su Bjeličini igrači bili preciziniji. Čudo se mora dogoditi da Dinamo prospe ovu prednost, dakle navijači već polako mogu početi slaviti europsko proljeće nakon 49 dugih godina!

43′ – Kakav promašaj Oršića, odnosno obrana Chudyja. Dobio je krilni igrač Modrih sjajnu loptu u prostor i na kraju je vratar Spartaka skinuo jedan na jedan situaciju.

36′ – GOOOOL! Dinamo povećao prednost autogolom Kadleca! Sjajno je centrirao na peterac Stojanović i Kadlec je uklizao i ugurao si loptu u mrežu, a da nije ugurao bi je gotovo sigurno Orišić.

32′ – Da. Vidljivost nije baš najbolja i sudac traži promjenu lopte. Sada se igra sa crvenom loptom.

30′ – Magla i dalje ne jenjava. Vidljivost čak niti na terenu nije baš najbolja, ali za sada igra nije pretjerano ugrožena.

22′ – GOOOOOOL! Amer Gojak zabija lijep pogodak petom za vodstvo zagrebačke momčadi. Išla je duga lopta na drugu stativu pa onda Oršić daje povratnu za Gavranovića koji produžuje na Gojaka koji petom zabija!

15′ – Kakav promašaj Gojaka!!! Izbio je sam pred vratara Spartaka i onda puknuo pored stative. Mogao je čak tražiti i Gavranovića koji je bio sam u sredini. Prava šteta, ovo je trebao biti pogodak.

12′ – Magla se polako diže i vidljivost je sve bolja. Trenutno je desetak metara iznad terena tako da igrači nemaju nikakvih problema s vidljivosti.

10′ – Sjajna prilika za Dinamo! Ademi je opalio iz voleja nakon centaršuta Oršića, ali obranio je vratar Spartaka.

5′ – Prvi su na utakmici zaprijetili gosti. Chanturashvili je pucao, ali loše i prošlo je kraj gola Livakovića. Atmosfera na Maksmiru je sjajna, ali zbog magle je dosta loša vidljivost.

1′ -Ukrajinski sudac Serhiy Boiko označio je početak utakmice, a početni udarac izveo je Dinamo.

20:25 – Tisuće i tisuće navijača pristižu na Maksimir, svi oni koji ne uspiju ući moći će gledati povijesni sraz u fan-zoni. Valja reći kako će biti i nešto gostujućih navijača na Jugu.

20:10 – Magla se polako povlači i utakmica će se definitivno igrati!

19:15 – Sastavi Dinama i Spartaka.

DINAMO: Livaković – Rrahmani, Perić, Theophile-Catherine, Stojanović – Ademi – Oršić, Olmo, Gojak, Hajrović – Gavranović.

SPARTAK: Chudy – Čonka, Godal, Toth, Oravec – Rada, Greššak – Čanturišvili, Shirtladze, Jirka – Ghorbani.

19:10 – Nad Maksimirom se nadvila gusta magla. Gledatelji se polako skupljaju, ali ako ovako ostane neće se baš nagledati utakmice, a neće baš gledljiv biti ni televizijski prijenos. Također, postoji i mogućnost da utakmica bude odgođena, ali to će ovisiti o sucu i vremenu ako se još pogorša.

19:05 – Sjeverna tribina bit će zatvorena zbog kazne UEFA-e, a na njoj će biti jedan veliki transparent.

(FOTO) ŠOKIRAT ĆE VAS IZGLED SJEVERNE TRIBINE! Dinamo objavio sliku Maksimira i najavio otvaranje fan-zone

19:00 –  Na Maksimiru će biti užarena atmosfera.

(VIDEO) MAKSIMIR ĆE GORJETI! Seksi supruge i djevojke dinamovaca užarit će atmosferu

18:55 – Prisjetimo se kako je to izgledalo u trećem kolu u Trnavi.

Uoči utakmice četvrtog kola grupne faze Europske lige između Dinama i Spartaka iz Trnave, glavni trener Dinama Nenad Bjelica i vratar Dominik Livaković održali su medijsku konferenciju i najavili možda i povijesni sraz.

Koliko je pritisak uoči ove utakmice?

“Napomenuo sam da povijesne utakmice očekujem na proljeće, time sam sve rekao. Ne bi si mogao oprostiti ni poraz u slabijoj utakmici, uvijek postoji pritisak, sami si ga stvaramo i sutra ćemo dati maksimum. Želim da igrači uživaju u atmosferi koju su svojim igrama stvorili”, započeo je trener Bjelica.

Koji je najveći zadatak uoči utakmice?

“Nemamo vremena za taktičko-tehnička poboljšanja. Ovo će biti naša 25 utakmica ove sezone, ekipa dobro trenira i uvijek pred europsku utakmicu ostajemo u klupskom hotelu. Najveći zadatak je održavanje dobre klime, da atmosfera bude opuštena i istovremeno da igrači budu našpanani i maksimalno agresivni za ovakvu utakmicu”, veli Bjelica.

Igra li se samo na bod ili na sva tri koja jamče proljeće u Europi?

“Razmišljam samo o pobjedi, ja imam taj problem što volim pobjeđivati. To moji igrači osjećaju, prihvaćaju tu moju energiju koju prenosim na njih. Sutra ćemo dati sve od sebe, to jedino zahtijevam od njih. Naša najveća snaga je što smo sjajna momčad. Nema nikakvih kalkulacija, samo je pobjeda jedino u glavi”, odlučan je trener Dinama.

Što očekuje od protivnika?

“Spartak je vrlo dobra momčad, pokazala je to u prošloj međusobnoj utakmici, i u svim ostalim europskim utakmicama. Radi se o jednoj ozbiljnoj momčadi, koja ima momčadski duh i kvalitetu. Respektiramo i cijenimo to, znamo da ćemo se jako morati pomučiti da pobijedimo. Od početka utakmice ulazimo da pobijedimo, neovisno o protivniku. Znamo da se Spartak brani sa svih 11 igrača, vidjet ćemo sutra hoće li imati istu taktiku. Riskirat ćemo sve za pobjedu, imamo sjajnu momčadi i dečke, sretan sam što ih treniram i s njima bi na kraj svijeta”, motivira trener.

Što ste naučili iz prve utakmice u Trnavi?

“Nismo igrali prvo poluvrijeme kao u drugom, ali primili smo slučajan gol, u utakmici koju smo imali pod kontrolom. Igrali smo s puno dugih lopti, nismo igrali otpočetka kako smo zamislili. To su stvari koje trebamo popraviti, ali jako malo vremena imamo za trening, stalno oporavljamo ekipu da budu spremni za nadolazeće utakmice. U ovom trenutku kontraproduktivno ih je opteretiti s taktičko-tehničkim treninzima”, kazao je trener Bjelica.

Vratar Dominik Livaković nadodao je kako bi i igrači s trenerom “na kraj svijeta”, te odgovorio na pitanje kako mjesec dana nisu igrali na Maksimiru. “Nedostajalo nam je to, hvala bogu sad igramo kod kuće. Jedva čekamo i nadamo se da ćemo opravdati očekivanja navijača”, rekao je vratar Modrih.