(VIDEO) DAO SJAJNO OBEĆANJE PA GA ISPUNIO! Ovim će se baš svi dobro zasladiti

Autor: G.I.Š.

Murat Yakin, izbornik nogometne reprezentacije Švicarske, na originalan način zahvalio je igračima Sjeverne Irske, što su pomogli Gavranoviću i društvu da se direktno plasiraju na Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Naime, pred susret Sjeverne Irske i Italije Murat Jakin obećao je nogometašima u zelenim dresovima po 100 grama najbolje švicarske čokolade, za svaku minutu koju izdrže na terenu, a da ne prime gol.

Rezultat utakmice bio je 0:0 što je bilo dovoljno za veliko slavlje Švicaraca, dok su Talijani na kraju završili u dodatnim kvalifikacijama.

Ispunio obećanje

Na kraju, Sjeverni Irci nisu poklekli pred napadima Italije, a susret je okončan u 93. minuti, a izbornik “Urara” je ispunio obećanje.

Murat Yakin je osobno zapakirao 9,3 kilograma čokolade u nekoliko pošiljki, napisao zahvalnicu i poslao na adresu Nogometnog saveza Sjeverne Irske, gdje će sigurno poklon biti dočekan s oduševljenjem.

Autor:G.I.Š.