(VIDEO) CIJELA EUROPA SPRDA SE S MILANOM: Pogledajte komičan gol kojim je započela katastrofa

U jednoj od najdramatičnijih utakmica posljednjeg kola skupne faze Europa lige nogometaši Olympiakosa izborili su plasman u 16-inu finala Europske lige nakon što su u Pireju pobijedili Milan s 3-1 i izbacili ih iz natjecanja.

U skupini F Olympiakos je u Pireju lovio pobjedu od dva razlike protiv Milana kako bi preskočio talijanski sastav. Nakon prvog poluvremena bez golova ‘Rossoneri’ su bili korak do cilja. Međutim, Grci su poveli u 60. minuti golom Cissea, a deset minuta kasnije Zapata je postigao autogol za grčko vodstvo od 2-0. S tim rezultatom momčad iz Pireja je išla dalje, no Milan je samo dvije minute kasnije smanjio preko Zapate koji se tako iskupio za pogrešku kod drugog gola. ‘Ludnica’ na Karaiskakis stadionu nastala je u 82. minuti kada je Fortounis zabio iz kaznenog udarca za 3-1.

Milan je u završnici jurnuo po drugi gol koji bi ga spasio od ispadanja, ali domaćin se znalački obranio.

Milan je opet dokazao kako je nezreo klub koji nije niti sjena onom koji je igrao visoke stadije završnice Lige prvaka. Imali su tri boda prednosti i pobjedu iz prve utakmice u Milanu također 3-1, a sve što su trebali jest ne izgubiti s više od jednim golom razlike.

Izdržali su sat vremena, a onda se sva glupost i nezrelost Milana sažela u jedan pogodak. Sedmerostruki prvak Europe primio je komičan gol u kojem im je Olympiacos prodao već sto put viđenu akciju. Iz kornera su odigrali kratko uz liniju i tu su ostali zbunjeni. Igrač Olympiacosa se slobodno ušetao u kazneni prostor i centrirao na Cissea, za to vrijeme vratar Pepe Reina ostao je na prvoj stativi i akciju pratio pogledom, a Gonzalo Higuain toliko kasni s reakcijom da ih Pape Cisse s lakoćom matira glavom i to nakon što mu se prethodni udarac nogom odbio od bloka Milana.