Screenshot: X/Hooligans.cz Official

Velika tučnjava navijača prije finala kupa, pogledajte dramu na autocesti

Dinamo i Rijeka su se u Hrvatskoj u prvoj utakmici finala nastojali približiti trofeju u SuperSport Kupu, a sredina tjedna je na tamošnjoj nogometnoj sceni bila napeta i u hrvatskom prekomorskom susjedstvu, gdje su se Juventus i Atalanta borili za trofej u Kupu Italije. Prije utakmice na neutralnom terenu u Rimu, odjeknule su scene velikog navijačkog sukoba na autocesti.

Kako je objavio profil Hooligans.cz na nekadašnjem Twitteru, sada X-u, sukob su zajedničkim snagama pokrenuli navijači Atalante i njihovi ‘kolege po neredu’ iz Njemačke, navijačka skupina Eintrachta iz Frankfurta. Napali su navijače Juventusa na njihovu putu na utakmicu u Rimu, na tamošnjem Olimpicu.

Vidi se kako su navijači ušli u sukob, a dodatne informacije iz Italije govore da su u ovom obračunu letjeli i predmeti. Policajci su nakon izbijanja sukoba došla na mjesto na kojem je zabilježena ružna slika i smirili su situaciju.

Atalanta nije prekinula dugu ‘sušu’

Klub iz Bergama, u kojem igra hrvatski reprezentativac Mario Pašalić, u završnoj utakmici izgubio je s 1:0 od Juventusa, u čijem je dresu odlučujući gol već u četvrtoj minuti zabio srpski reprezentativni napadač Dušan Vlahović. Pašalić je u momčadi Atalante počeo utakmicu i zamijenjen je u 59. minuti.

Momčad za koju igra 29-godišnji Vatreni nije prekinula dugu sušu bez trofeja u ovom natjecanju. Atalanta je jedini put u Kupu Italije slavila još u sezoni 1962./63., a ove sezone, podsjetimo, igrat će još jedno finale, ono europsko, 22. svibnja protiv Bayera iz Leverkusena u borbi za trofej u Europskoj ligi. Domaćin tog finala će idućeg tjedna biti Dublin.

Juventus je osvojio svoj 15. trofej u Kupu Italije, za što mu je u finalu u Rimu bio dovoljan Vlahovićev gol u ranoj fazi utakmice.