Izvor: Screenshot/YouTube

KAKVA DRAMA U REŽIJI HRVATA! Pašalić šokirao Ronalda i društvo, a onda je počeo spektakl

Autor: F.F

Od 21 sat na Old Traffordu sastali su se Manchester United i Atalanta te su nam pružili pravi spektakl. Fantastična utakmica s puno pogodaka, prilika, sjajnih poteza u kojoj je na kraju slavio engleski klub.

Manchester United je tako prekinuo dugi niz Atalante koja je u 11 utakmica na gostovanjima bila neporažena, ali nije sve krenulo kako su Englezi zamislili. Atalanta je hrabro krenula i do vodstva su došli već u 15. minuti kada je nakon lijepe akcije pogodak postigao hrvatski reprezentativac Mario Pašalić.

Kao da to nije bio dovoljan šok za uspavani United, u 29. minuti Talijani dolaze do 2:0. Lijepo je glavom zabio Demiral. Tek tada se probudio United koji je pokušao u nekoliko navrata, ali nikako nisu mogli postići pogodak. Na odmor se išlo s vodstvom Atalante 2:0. Drugo poluvrijeme – druga priča! S odmora se vratio drugačiji United koji je odmah pritisnuo Talijane. Već u 48. minuti je zaprijetio Ronaldo, da bi u 53. nakon pogreške Iličića lopta došla do Fernandesa, koji je cijelu utakmicu bio pokretač Engleza, a ovaj ju krasno proslijedio do Rashforda koji precizno pogađa za smanjenje vodstva.

Od tog trentka počinje apsolutna dominacija Manchestera koji niže priliku za prilikom. McTominay je pogodio stativu u 58. minuti, Ronaldu je sjajno obranio Musso. U 75. minuti nakon još jednog ubačaja Fernandesa United dolazi do izjednačenja. Lopta dolazi na drugu stativu gdje se sjajno snašao Maguire koji zabija za 2:2. Veliki preokret dogodio se u 82. minuti, kada je nakon sjajnog ubačaja Shawa nebeskim skokom Cristiano Ronaldo nadvisio sve u šesnaestercu i zabio za 3:2. Veliko slavlje Engleza koji s nova tri boda skaču na prvo mjesto skupine. Pašalić je igru napustio u 68. minuti.

Ostali rezultati

U ranijem terminu, od 18:45 igrali su Barcelona i Dinamo Kijev, a Španjolci su slavili golom Piquea. U drugom susretu koji se igrao od 18:45 sati, Red Bull Salzburg slavio je protiv Wolfsburga 3:1. Luka Sučić je odigrao svih 90 minuta za Austrijance, a svoj debi u Ligi prvaka upisao je i naš talent Roko Šimić.

Benfica je kod kuće teško stradala od Bayerna 4:0, ali je utakmica bila neizvjesna sve do 70. minute kada je prvi pogodak zabio Leroy Sane. Stanišić je ušao u igru u 77. minuti, a do kraja se stigao upisati i u asistente. Prvo je Everton postigao autogol, a potom je Lewandowski zabio na asistenciju Sanea. Hrvatski desni bek asistirao Saneu za 4:0.

U grupi Uniteda i Atalante, Villarreal je u gostima kod Young Boysa slavio s 4:1, dok su Lille i Sevilla odigrali susret bez pogodaka. U skupini H, Chelsea je s lakoćom slavio protiv Čolaka i Malmoa 4:0, dok je Juventus bio bolji od Zenita s 1:0.

Manchester United – Atalanta (3:2)

KRAJ! Veliki preokret Uniteda koji na kraju slavi 3:2! Kakva utakmica i golijada na Old Traffordu!

90′ – Glavni sudac utakmice odredio je da će se igrati još četiri minute

88′ – U igru ulazi Nemanja Matić kod Uniteda, a igru je napustio Fred koji je odigrao solidnu utakmicu

82′ – GOOOOL! Tko drugi nego Cristiano Ronaldo! Lijepo je ubacio Shaw, a Portugalac sjajno skače i glavom zakucava loptu u mrežu nemoćnog Musse!

81′ – Posljednja promjena kod Atalante, izašao je Koopmeiners, a ušao Pezzella

80′ – Kakva obrana Mussa! Fernandes se namjestio na lijevu nogu, pucao, ali sjajna obrana Argentinca!

75′ – GOOOOL! Maguire je ostao u šesnaestercu i nakon ubačaja Fernandesa lopta odlazi na drugu stativu do stopera koji zabija za 2:2!

74′ – Maguire je zaprijetio nakon kornera, ali Musso dobro brani

73′ – Ponovno mijenja Solskjaer, izašao je Greenwood, a ušao Jadon Sancho! United baca sve karte na stol

71′ – Napokon je zaprijetila i Atalanta! Zappacosta je sjajno uposlio Zapatu čiji udarac brani De Gea! U nastavku akcije silovito je pucao Malinovskyi, ali Španjolac ponovno brani!

68′ – Gasperini uzvraća istom mjerom, ulaze Miranchuk i Malinovskyi, a igru su napustili Iličić i naš Pašalić koji je postigao prvi pogodak Atalante!

66′ – Dvostruka promjena kod Uniteda, ulaze Cavani i Pogba, a igru napuštaju strijelac Rashford i McTominay

64′ – Prvi žuti karton za United, dobio ga je Shaw

64′ – Ponovno sjajna šansa za United i ponovno je sve zakuhao Fernandes! Ronaldo je pucao lijevom nogom, ali sjajnom reakcijom Musso spašava Atalantu!

58′ – Teško živi Atalanta! McTominay je nakon ubačaja Greenwooda pogodio vratnicu!

57′ – Festival žutih kartona! Požutili su Pašalić i de Roon u kratkom vremenu, obojica zbog povlačenja protivnika

56′ – Ronaldo je probao pucati iz slobodnog udarca koji je i sam izborio, ali odlazi pokraj gola

56′ – Atalanta ponovno mijenja, izlazi Muriel, a ulazi Zapata

55′ – Lovato je srušio Ronalda i zaradio žuti karton, United će imati priliku iz slobodnog udarca

53′ – GOOOOL! Manchester United se vraća u utakmicu, nakon pogreške Iličića, Fernandes je ponovno poslao sjajnu loptu koju su njegovi suigrači napokon iskoristili, točnije Rashford koji lijepo pogađa u drugi kut Musse

48′ – Prva velika prilika u nastavku! Fernandes je lijepo uposlio Ronalda, ali Portugalac puca točno u vratara! U nastavku je Rashford pucao kraj gola

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme, promjena kod Atalante, strijelac drugog gola Demiral ne može nastaviti zbog ozljede, mijenja ga 21-godišnji Lovato

Kraj prvog poluvremena, Pašalić je zabio prvi pogodak, dok je Demiral udvostručio prednost gostiju. United je imao nekoliko izglednih situacija, ali nikako ne mogu do pogotka.

46′ – Demiral je pogriješio u jednoj procjeni i Rashford puca iznad gola iz sjajne situacije!

44′ – Još jedna lijepa akcija Uniteda, ponovno je Fernandes razigravao, ali Fred iz izgledne situacije promašuje cijela vrata

42′ – Fantastična lopta Fernandesa za Rashforda koji je sam istrčao pred vratara, a onda sjajnim startom Demiral uzima loptu! Nevjerojatan start Turčina

40′ – United pokušava nešto napraviti, ali se Atalanta dobro brani i vreba svoje prilike iz kontre i polukontre

36′ – Ronaldo je ušao u šesnaesterac, Demiral mu uzima loptu nakon čega Portugalac pada! Traži kazneni udarac, ali glavni sudac Marciniak samo odmahuje rukom

34′ – De Gea je izbio jednu loptu prema Rashfordu i na sekundu je izgledalo opasno, ali Musso prati i izbija loptu u aut

29′ – GOOOOL! Atalanta vodi 2:0! Lijep ubačaj iz kuta prekrasno je glavom zakucao stoper Demiral! Zakasnili su Shaw i Maguire te Engleze čeka težak posao!

26′ – Ronaldo je zaprijetio, ali lopta je išla po sredini što je bio lagan posao za Mussa

25′ – United se napokon probudio i sada pritišću Talijane koji se dobro brane

20′ – Prva prava akcija Uniteda, Ronaldo je lijepo prošao i ubacio, lopta je nekako došla do Freda koji puca, ali lijepo brani Musso!

15′ – GOOOOL! Prekrasna akcija Atalante, sam je na desnoj strani ostao Zappacosta koji je lijepo ubacio loptu u sredinu, a tamo je tko drugi nego Pašalić i Vatreni zabija za 1:0!

Pašalićev pogodak pogledajte OVDJE!

14′ – United uglavnom pokušava preko Fernandesa dubinskim loptama uposliti Rashforda ili Ronalda, za sada bez uspjeha

12′ – United je imao prvi korner na utakmici, ali ništa od svega, Atalanta nije uspjela iznenaditi iz kontre

9′ –  Pogrešku Mussa nije iskoristio Rashford

7′ – Atalanta je pritisnula United, svi Talijani su na polovici Engleza

3′ – Velika šansa za United! Prekrasno dodavanje McTominayja i Rashford je sam izašao pred Mussa, ali je promašio cijela vrata! Pomoćni sudac na kraju je pokazao da je Englez bio u zaleđu

1′ – Utakmica je počela!

Sastavi:

Manchester United (4-2-3-1): De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – McTominay, Fred – Greenwood, Fernandes, Rashford – Ronaldo

Atalanta (3-5-2): Musso – de Roon, Demiral, Palomino – Zappacosta, Freuler, Koopmeiners, Maehle – Pašalić – Iličić, Muriel