Izvor: Screenshot/Twitter

BARCELONA SLOMLJENA NA ALLIANZ ARENI! Ovo im se dogodilo po prvi puta nakon 17 godina!

Autor: F.F

Od 21 sat na Allianz Areni sastali su se domaći Bayern i Barcelona u posljednjem kolu skupine E u Ligi prvaka. Bavarci su osigurali nastavak u Ligi prvaka i to kao prvi u skupini, dok se Barcelona nadala istom.

Ali, od toga neće biti ništa. Bayern ih je uvjerljivo svladao 3:0, a Katalonci mogu biti sretni što Munchen napuštaju sa ‘samo’ tri pogotka u mreži. Na samom početku vidjelo se da će Barcelona teško protiv Bavaraca, iako su hrabro pritisnuli Nijemce u početku. Domaćini su zaprijetili u nekoliko navrata prije nego što su došli u vodstvo u 34. minuti. Lewandowski je krasno ispremiješao Piquea, uposlio Mullera koji je glavom prevario ter Stegena.

Pred sami kraj poluvremena Bayern je udvostručio vodstvo. Sane je s nekih 20-ak metara jako opalio, ter Stegen možda nije najbolje reagirao, ali je to bio iznimno jak i neugodan udarac koji je završio u mreži Katalonaca. U tim je trenucima Benfica vodila 2:0 protiv Dinamo Kijeva i bilo je očito da će Barcelona teško ostati u Ligi prvaka.

I na početku drugog poluvremena – ista priča. Već je u 48. minuti Sane zamalo zabio za 3:0, ali je promašio iz stopostotne situacije. Gotovo cijelo poluvrijeme Bayern je vodio igru, dok je Barcelona nemoćno gledala sjajne Nijemce. Konačan rezultat postavlja Musiala nakon sjajne akcije u 62. minuti, a Katalonci mogu biti sretni što Allianz Arenu napuštaju bez da su primili četiri, pet pogodaka.

Barcelona će tako po prvi put od sezone 2003./2004. igrati Europa ligu, odnosno tadašnji Kup UEFA, dok će Benfica proći skupine Lige prvaka.

Bayern – Barcelona (3:0)

90′ – Kraj, Bayern je zasluženo slavio protiv nemoćne Barcelone

87′ – Sane je sada imao sjajnu šansu, ali puca preko gola

84′ – Pucao je Musiala, udarac je blokiran

78′ – Nove promjene kod domaćih, iz igre izlaze Sule i Lewandowski, mijenjaju ih Tillman i Nianzou

73′ – Mijenja i Xavi, na teren su utrčali Coutinho i Piug umjesto Dembelea i de Jonga

71′ – Nove promjene kod Bayerna, ulaze Sarr i Richards umjesto Comana i Daviesa

70′ – Bayern i dalje prijeti, Barceloni prijeti katastrofa

62′ – GOOOL! Bayern se poigrava s Barcelonom! Musiala je zaključio krasnu akciju i lijepu asistenciju Daviesa! 3:0 za domaćina, Barcelona će, čini se, nastaviti svoju priču u Europa ligi

60′ – Tolisso napušta igru kod Bayerna, mijenja ga Marc Roca

48′ – Bayern je sada promašio stopostotnu priliku!

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme

45′ – Kraj prvo dijela, Bayern će na odmor sa sigurnim vodstvom, pred Barcelonom je teških 45 minuta

43′ – GOOOOL! Prekrasan pogodak Sanea s nekih 20, 25 metara i udvostručio vodstvo domaćin! 2:0 vodi Bayern!

42′ – Domaćini su zavladali terenom

37′ – Sada je Coman uposlio Mullera, njegov pokušaj brani ter Stegena

34′ – GOOOOL! Lewa je ispremiješao Piquea, ubacio u sredinu gdje se našao Muller koji glavom prebacuje ter Stegena! Araujo je izbacio loptu, ali je već prešla gol liniju!

32′ – Coman je sjajno prošao pokraj Mingueze, ubacio, ali udarac Musiale brani ter Stegen

30′ – Problemi za Barcelonu, Alba je napustio igru zbog ozljede, mijenja ga inače stoper – Mingueza

28′ – Ponovno je Bayern lijepo složio akciju, Muller se sjurio s lijeve strane i pokušao uposliti Lewandowskog, ali sjajno reagira ter Stegen i spašava Barcelonu

25′ – Lijepa kombinacija Bayerna, ali Daviesov ubačaj izbacila je obrana Barcelone

24′ – Vijesti iz Lisabona: Benfica vodi 2:0, strijelci su Yaremchuk i Gilberto, ako ovako ostanu rezultati, Barcelona ispada iz Lige prvaka

21′ – Lijepo je sada kombinirala Barcelona, Depay je krasno proigrao Dembelea, ovaj puca iz prve, ali neprecizno iznad gola

16′ – Araujo je sada živio na rubu! Prekršajem je zaustavio brzonogog Daviesa na samom rubu kaznenog prostora!

9′ – Dembele je lijepo prošao po lijevoj strani, ubacio je, ali Dest i de Jong kasne!

7′ – Alba je pucao svojom slabijom, desnom nogom, no s lakoćom brani Neuer

3′ – Prvi žuti karton danas, požutio je Busquets, a Bayern će imat slobodan udarac iz izgledne situacije

1′ – Počeo je susret na Allianz Areni!

Sastavi:

Bayern (4-2-3-1): Neuer – Pavard, Upamecano, Sule, Davies – Tolisso, Musiala – Coman, Muller, Sane – Lewandowski

Barcelona (4-3-3): ter Stegen – Araujo, Pique, Lenglet, Alba – Gavi, Busquets, de Jong – Dest, Depay, Dembele