KAKAV LUDI PREOKRET HAJDUKA U ŠOK ZAVRŠNICI! Incidenti i upadi navijača, a onda se dogodilo nešto nevjerojatno

Autor: F.F

Rijeka i Hajduk odigrali su još jedan sadržajni i fantastični Jadranski derbi. U sjajnoj atmosferi na Rujevici, utakmica je završila pobjedom Hajduka 3:2, a Splićani su do pobjede stigli doslovno u posljednjim sekundama susreta.

Od početka susreta krenulo je žustro, prvo nekoliko prekršaja, a potom i prva prijetnja domaćina. Selahi je nakon krasnog ubačaja Tomečaka pucao glavom, ali Kalinić fantastično brani. Golman Hajduka danas je bio iznimno raspoložen te je upisao nekoliko fantastičnih obrana. U prvom dijelu Rijeka je bila bolja momčad te je više pritiskala, a prva velika šansa Hajduka stigla je preko Livaje koji je na kraju postigao pogodak koji je poništen zbog zaleđa.

Samo koji trenutak kasnije, gosti vode 1:0, a strijelac je isti – Marko Livaja. Melnjak ga je lijepo uposlio u kaznenom prostoru, on se sjajno snalazi te lijevom nogom probija Zlomislića. Na predah se išlo s vodstvom Hajduka, a na samom kraju poluvremena navijač je utrčao na teren. Gurnuo je Katića, a s njim se obračunao Livaja. Na svu sreću, sve se brzo smirilo.

U drugom dijelu Rijeka nastavlja gdje je stala. Pritiskala je Hajduk, a do izjednačenja dolaze u 54. minuti kada je Vučkić prekrasno ubacio, a Drmić još ljepše pogađa za 1:1 pokraj nemoćnog Kalinića. Rijeka je imala nekoliko prilika koje je sjajno obranio  raspoloženi Kalinić.
Potom ide festival kaznenih udaraca i VAR-a! Prvo je Katić neoprezno visoko podigao nogu pokraj Pavičića te nakon nekoliko minuta i pregleda VAR-a, glavni sudac svira kazneni udarac. Murić pogađa za 2:1 u 79. minuti. Samo nekoliko minuta kasnije – isti scenarij. Neoprezan je Pavičić, pregledavanje snimke i kazneni udarac, ali za Hajduk. Livaja je precizan i rezultat je 2:2 u 84. minuti. Samo koju minutu kasnije prijetio je Krovinović, ali je lopta prohujala pokraj gola.

Zatim slijedi šok za domaćine i slavlje Bilih! Do velikog slavlja Hajduk dolazi u samoj završnici utakmice kada je glavom pogodio Mlakar nakon ubačaja iz kuta, a samo koji trenutak kasnije sudac svira kraj susreta.

Gledali smo fantastičan Jadranski derbi s pet pogotka, prekršajima, upadima navijača, penalima i krasnim pogocima, a sve je završilo u zadnjim sekundama.

Rijeka je porazom pala na drugo mjesto, dok je Hajduk ostao na četvrtom mjestu s bodom manje od Dinama. Osijek je prvi s 31 bodom, slijedi Rijeka s 30, Dinamo s 28 i utakmicom manje pa Hajduk s 27 bodova.

Rijeka – Hajduk (2:3)

98′ – GOOOOOL! Mlakar je šokirao domaćine i Hajduk se s punim plijenom vraća u Split!

94′ – Probao je Pavičić, ali je lopta otišla iznad gola

91′ – Sudac je dodao sedam minuta nadoknade

88′ – Promjena kod Rijeke, izašao je Vučkić, a u igru je ušao Abass

87′ – Sjajan pokušaj Krovinovića, ali lopta prolazi tik uz vratnicu Zlomislića

84′ – GOOOOL! Nije dugo trajalo vodstvo Rijeke, a do izjednačenja gosti dolaze kao i domaćini – nakon intervencije VAR-a i kaznenog udarca kojeg je realizirao Livaja!

83′ – Pavičić je startao na Krovinovića, na prvu se činilo da nema prekršaja, ali glavni sudac uz pomoć VAR-a dosuđuje kazneni udarac!

79′ – GOOOOL! Siguran izvođač je Murić, koji je loptu poslao u jednu, a Kalinića u drugu stranu! Rijeka vodi 2:1!

75′ – Katić je neoprezno išao nogom prema glavi Pavičića koji pada na pod. Sudac na prvu ništa nije dosudio, ali je nakon protesta Riječana i pregleda VAR-a pokazao na bijelu točku

74′ – Sada je Livaja zapucao, lopta se nezgodno odbila od jednog igrača te Zlomislić uz malo muke brani

72′ – Ponovno prijeti Rijeka, ali Kalinić fantastično brani nakon udarca iz kuta!

70′ – Ponovno je Murić sa sjajnom loptom ‘prepolovio’ obranu Hajduka, a Vukčević iz izgledne situacije puca kraj gola

68′ – Murić je lijepo ubacio u dva navrata, ali oba puta obrana Hajduka na mjestu

58′ – Riječani su si zakomplicirali situaciju pred golom, loptu je uzeo Livaja koji puca s nekih pet metara, ali lopta od bloka odlazi u korner

55′ – Promjena kod Rijeke, ušao je Murić umjesto Gnezde

54′ – GOOOOL! Prekrasan ubačaj Vučkića u pogodak pretvara Drmić! Rijeka je stvari vratila na početak!

48′ – Prijeti Rijeka na početku drugog dijela! Sjajan pokušaj Vučkića brani Kalinić!

46′ – Oba trener odmah mijenjaju, Hajduk je uveo Ljubičića i Atanasova, a izašli su Biuk i Sahiti, dok je kod Rijeke ušao Vukčević umjesto Tomečaka!

46′ – Počeo je drugi dio susreta!

Kraj prvog dijela! Rijeka je dominirala u posjedu, a Hajduk je pred sam kraj poluvremena došao do vodstva. Livaja je strijelac nakon što mu je jedan pogodak poništen!

47′ . Nevjerojatne scene na Rujevici! Navijač je utrčao na teren i gurnuo Katića pa se umiješao Livaja! Sve se ubrzo smirilo na sreću!

46′ – Sudac je produžio susret za minutu

45′ – GOOOOOL! Samo koju minutu kasnije krasna akcija i strijelac je tko drugi nego Livaja! Prekrasno je lijevom nogom probio Zlomislića na asistenciju Melenjaka i Hajduk vodi 1:0!

43′ – Prekrasno dodavanje prema Livaju koji fantastično prima loptu i još ljepše prebacuje Zlomislića! Sudac se kratko konzultirao s pomoćnicima i pogotka nema!

42′ – Domaći imaju više lopte u nogama, Hajduk je koncentriran na obranu

32′ – Sada je Biuk lijepo prošao dvojicu, ali ga je ubrzo srušio Krešić i zaustavio nalet mladog talenta

25′ – Pavičić je lijepo prošao dvojicu pa opalio, ali lopta od bloka odlazi u korner

19′ – Rijeka pritišće, dok Hajduk vreba svoje prilike iz kontre i polukontre

15′ – Velika šansa Rijeke! Tomečak krasno ubacio, glavom je pucao Selahi, a Kalinić fantastično brani!

11′ – Livaja je lijepo ubacio i pronašao Lovrencsicsa koji puca glavom, ali lopta odlazi iznad gola

9′ – Biuk pada u šesnaestercu Rijeke nakon duela sa Velkovskim, ali sudac odmahuje rukom

4′ – Prvi dobar pokušaj Riječana, pucali su iz daljine, ali  Kalinić brani

2′ – Odmah malo žešći prekršaj, Lovrencsics pokosio Ampema, ali nije zaradio žuti karton

1′ – Utakmica je počela!

Sastavi:

Rijeka (3-5-2): Zlomislić – Krešić, Velkovski, Galović – Tomečak, Selahi, Gnezda, Pavičić, Ampem – Vučkić, Krešić

Hajduk (3-4-3): Kalinić – Katić, Simić, Elez – Lovrencsics, Krovinović, Fossati, Melnjak – Sahiti, Biuk – Livaja