HAJDUK SE NIJE ISKUPIO! Teška borba protiv njihove ‘crne mačke’, zatresla se i vratnica!

Autor: F.F

Hajduk i Gorica odigrali su derbi kola, ali na Poljudu nismo vidjeli pobjednika. Utakmica je završila bez pogodaka; iako je Hajduk pritiskao veći dio susreta.

U prvom poluvremenu bili su nešto konkretniji. Već u devetoj minuti Livaja je nakon lijepog ubačaja Lovrencsicsa pogodio vratnicu, da bi u 27. minuti isti igrač nakon lijepog proigravanja Biuka, sam istrčao pred Kotarskog koji brani njegov pokušaj.

Pokušavao je i Melnjak, ali je Kotarski danas bio na razini. U 37. minuti domaćni su tražili najstrožu kaznu, ali glavni sudac je samo odmahnuo rukom.

I u drugom poluvremenu je Hajduk pritiskao, ali uz puno manje prilika nego u prvom djelu susreta. Livaja je bio najkonkretniji te je u 88. minuti imao sjajnu priliku koju mu je blokirao Sarić i tako spasio Goricu.

Tako se Hajduk nije uspio iskupiti pred domaćom publikom nakon neočekivanog poraza od Šibenika u prošlom kolu, dok Gorica nastavlja svoj niz, sada su tri utakmice bez poraza.

Hajduk – Gorica (0:0)

Kraj! Hajduk nije uspio slomiti Goricu. Podjela bodova na Poljudu!

88′ – Livaja se našao u šesnaestercu, ali njegov udarac blokira obrana Dragovoljca i spašava pogodak!

83′ – Ponovno je pokušao Livaja, ovoga puta iz voleja, ali odlazi iznad gola

81′ – Nije ostalo puno do kraja susreta, situacija na terenu se primirila i izgleda da nećemo imati pobjednika u derbiju

71′ – Hajduk uzvraća istom mjerom; izašli su Ljubičić i Elez, a na Poljudu su istrčali Simić i Mlakar

69′ – Trostruka promjena kod gostiju, igru su napustili Stojanovski, Kalik i Pršiš, a ušli su Dieye, Fruk i Babec.

62′ – Probao je i Ljubičić svoj udarac s neki 16 metara, ali Kotarac to s lakoćom brani

60′ – Livaja se našao u dobroj situaciji, ali nije dobro primio loptu i ništa od svega

56′ – Mijenja i Gustafsson; izašao je Kačaniklić, a u igru ušao Sahiti

51′ – Gorica je prva pokušala u nastavku utakmice, no ni sami nisu sigurni je li to bio udarac ili ubačaj. Kalik se okušao, ali odlazi iznad gola

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme i odmah promjena kod Gorice; igru je napustio Delfi, a ušao je Mitrović

Kraj prvog poluvremena! Hajduk je bio bolja momčad te je od samog početka pritisnuo Goricu. Gosti se pak mogu zahvaliti samo Kotarskom što nisu primili pogodak.

44′ – Domaći su uputili čak 11 udaraca prema Kotarskom, dok je Gorica svega u tri navrata pucala, ni jednom u okvir Kalinićeva gola

37′ – Hajduk traži kazneni udarac! Melnjak je natrčao na jednu odbijenu loptu i pogodio Steenvoordena u ruku, ali sudac nije dosudio najstrožu kaznu!

30′ – Probao je i Melnjak, ali Kotarski ponovno brani!

27′ – Biuk je krasno uposlio Livaju, koji izbija sam pred Kotarskog, ali golman Gorice izlazi kao pobjednik iz ovog duela!

25′ – Probao je Delfi ugroziti Kalinića s ruba šesnaesterca, ali lopta odlazi iznad gola

19′ – Prvih 20-ak minuta prošlo je u dominaciji Hajduka, Gorica pokušava nešto iz kontre, ali za sada nema pogodaka

9′ – Hajduk je zatresao vratnicu! Lovrencsics je lijepo ubacio, Livaja pogodio glavom, ali lopta odsjeda na okviru gola!

5′ – Prva ozbiljnija situacija pred golom Gorice; zakuhao ju je naravno Livaja s lijepim ubačajem, ali obrana gostiju dobo reagira

1′ – Kalinić se malo poigravao i krivo ispucao loptu, ali na njegovu sreću nije bilo opasnosti za Hajduk

1′ – Utakmica je počela!

Sastavi:

Hajduk (4-2-3-1): Kalinić – Lovrencsics, Katić, Elez, Melnjak – Fossati, Atanasov – Kačaniklić, Livaja, Biuk – Ljubičić

Gorica (4-2-3-1): Kotarski – Doka, Jovičić, Steenvoorden, Krizmanić – Sarić, Pršir – Delfi, Kalik, Lovrić – Stojanovski