30.01.2021.,Zagreb - Utakmica 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige ,GNK Dinamo - HNK Sibenik. Deni Juric, Josko Gvardiol Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

DINAMO – ŠIBENIK, Dinamo teže od očekivanog došao do pobjede, Šibenik pokazao zube

Autor: J.Č

Nogometaši zagrebačkog Dinama danas u 17.00 na Maksimiru dočekuju momčad Šibenika.

Dinamo u ovaj susret ulazi kao prvi na ljestvici i zasigurno će to htjeti i ostati poslije utakmice. Zadnju utakmicu prije reprezentativne stanke odigrali su protiv jednog od favorita za naslov, Osijeka, a slavili su lakše nego očekivano rezultatom 0:2. U šest prvenstvenih utakmica aktualni hrvatski prvak skupio je 13 bodova.

U ovoj utakmici Dinamo će igrati bez Dominika Livakovića, Duje Čopa, Bartola Franjića i Dine Perića.

Šibenik se neće predati

Šibenčani su trenutno sedmi na ljestvici, a u zadnjoj utakmici prije stanke pobijedili su Istru rezultatom 3:1. U sedam utakmica skupili su isto toliko bodova. Marin Jakoliš je trenutno najbolji igrač ekipe s četiri pogotka i četiri asistencije u šest utakmica.

Treneru Mariju Rosasu su svi igrači na raspolaganju.

Sastavi:

DINAMO: Zagorac, Moubandje – Šutalo – Dilaver – Theophile-Catherine, Ivanušec – Mišić – Tolić – Špikić, Petković – Jurić.

ŠIBENIK: Rogić, Mina – Batarelo – Perić – A. Jakoliš, Rak – Marin – Ćurić, M. Jakoliš – Delić – Sahiti.

____________________________________________________________________________________________________________________________________

90’+2′ – Završena je utakmica.

85′ – Lopez ulazi umjesto Marina.

80′ – Petković iz igre, u igru Baturina.

78′ – GOOOOOOOOOOL!  Petković je svog čuvara ‘poslao u pekaru’ te dodao Ivanušecu koji nije imao težak zadatak za zabiti pogodak.

77′ – Torres zamijenio Delića.

71′ – Bailone u igru ulazi umjesto Raka.

68′ – GOOOOOOOOOOOOOOL! Mišić je uputio nabačaj iz kornera, lopta se odbila do Ademija koji glavom dodaje Lauritsenu, a on mirno poentira za vodstvo.

63′ – Iz igre će izaći Špikić, a Menalo će u igru.

57′ – Trostruka promjena u Dinamovim redovima. Tolić, Jurić i Dilaver iz igre, u igru Ademi, Andrić i Lauritsen.

53′ – Ćurić je lijepo prošao Mišića te pucao, no Theophile-Catherine je u bloku.

46′ – U svlačionici je ostao Sahiti, a u igru je ušao Bačelić-Grgić.

46′ – Počinje drugi dio utakmice.

45′ + 1′ – Kraj prvog dijela.

40′ – Pokušao je Deni Jurić, no Rogić siguran.

36′ – Sahiti se našao u lijepoj prilici, no bio je sebičan i išao sam iako su Delić i Jakoliš bili u boljim pozicijama. Emir Dilaver zaradio je žuti karton zbog prekršaja na Marinu.

32′ – Petković je iskušao Rogića udarcem preko glave, ali Rogić je bio spreman na izazov.

20′ – Dilaver je klizećim startom zaustavio Jakoliša. Pri startu se ozlijedio, ali sada je sve dobro te se vratio u igru.

15′ – Igra se odvija na polovici Šibenika, Dinamo sve više i više napada.

8′ – Špikić je pucao, ali bez promjene rezultata. Udarac je donio samo aplauz sa tribina.

6′ – Bez prilika za sada, igra se na sredini igrališta.

1′ – Počela je utakmica na Maksimiru.