ISTRA PALA IZ DVA PENALA: Hajdukovci se sad mole svetom Duji da Šibenik dobije Dinamo

Autor: Dnevno.hr/G.I.Š.

Danas se na Poljudu od 19 sati i pet minuta igrala utakmica između Hajduka i Istre 1961 u predzadnjem kolu nikad zanimljivijeg hrvatskog prvenstva.

Hajduk je odigrao očajno prvo poluvrijeme i samo ga je neoprezan start braniča Istre spasio da ne ode na odmor u rezultatskom minusu,

Gosti su poveli nakon gola Abdallahija koji je presjekao jednu loptu Eleza i sam izbio pred Kalinića. Hajduk u prvom poluvremenu nije postojao, ali je uskrsnuo u smiraj poluvremena kada je iz penala zabio Livaja. Stvar Bilima u drugom poluvremenu olakšao je drugim žutim Isrtrin strijelac Abdallahi.

Pali u tri minute

Hajduk je goropadno počeo drugo poluvrijeme i odmah u zabio iz drugog jedanaesterca koji je realizirao Livaja, a samo tri minute kasnije Krovinović zabija za konačnih 3:1.

Hajduk je napravio svoje i sada se mogu nadati kako će Šibenik dobiti Dinamo i prirediti spektakl na Maksimiru u zadnjem kolu.

HAJDUK: L. Kalinić – Lovrencics, Elez, Ferro, Čolina – Fossati, Grgić, Krovinović – Biuk, Livaja, Ljubičić

ISTRA 1961: Majkić – Silva, Galilea, Perković – Hujber, Blagojević, Mlinar, Rovis – Caseres, Abdallahi – Beljo

Sudac: Zdenko Lovrić

3:1

________________________________________________________________________________________________

90 + 4 Kraj utakmice

82′ Hajduk želi još pogodaka, Kaliniću brani Majkić

81′ Ferro glavom preko gola

80′ Mijenjaju i Hajduk i Istra

76′ Opet bljesnuo Hajduk, Sahiti pogađa gredu, a udarac Livaje brani golman Istre Majkić

75′ Utakmica se malo smirila, Istra ne može puno s desetoricom, a Hajduk malo usporio

67′ Žuti Perkovića

60′ Hajduk igra puno bolje, a gosti ne mogu parirati s desetoricom

57′ Ulazi Kalinić izlazi Grgić

54′ Gollll Hajduk Krovinović kojeg je sjajno pronašao Livaja

51′ Gooollll Hajduk Livaja

49′ Penal za Hajduk nakon prekršaja nad Grgićem

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45 + 8 Kraj prvog poluvremena

45+ 5  Crveni karton za igrača i strijelca Istre Abdallahi, prvi žuti je dobio poslije gola, a drugi zbog prekršaja, Hajduk ima 45 minuta igrača više

45′ + 2  Gooolll Hajduk, zabio je Livaja. Gol pogledajte OVDJE.

41′ Penal za Hajduk, Perković faulirao Ljubičića, VAR pregledavao situaciju

40′ Izgleda kako je Hajdukovce pojela važnost utakmice

32′ Livaja žuti

32′ Opet Istra. Perković je pucao glavom poslije kornera, ali pored gola

31′ Šansa za Istru. Hujber je sa deset metara od Kalinićevog gola pucao snažno, ali preko vrata

30′ Pola sata igre od Hajduka nismo vidjeli bog zna što

25′ Istra je došla igrati. Ponovno su pokušali prema naprijed, ali obrana Hajduka bolje reagira ovaj put

22′ Krovinović pokušava, ali samo aut

20′ Hajduk još uvijek u blagom šoku

15′ Gooolll Istra Abdallahi. Igrač Istre presjekao je dodavanje Eleza i sam došao pred Kalinića za 1:o gostiju. Gol pogledajte OVDJE.

12′ Prvi pokušaj Istre, Kalinić u korner nakon udarca Abdallahija

10′ Prvih deset minuta prošlo je dosta rastrgano, a jedan gadan sudar imali su Silva i Čolina no sve je uredu sa igračima

1′ Počela je utakmica na Poljudu, Kalinić na klupi zbog lakše ozljede

Autor:Dnevno.hr/G.I.Š.